Ha a kisorrszíj értelmetlen (ahogy az egyik kérdésnél többen írták) maga az orrszíj mire való, azon túl, hogy rajta van a kisorrszíj tartó bújtató? Az baj, ha valaki úgy ahogy van kiveszi a kantárból és teljesen orrszíj nélkül használja?
2015. máj. 4. 20:46
1/9 anonim válasza:
Kb. semmi funkciója nincs, hacsak nincs olyan szorosra húzva, hogy a ló kevésbé tudja kinyitni a száját (ahogy látni ezt olyan versenyeken, ahol a kisorrszíj nem engedélyezett). Nem baj ha leeszed, semmit nem veszítesz. Én sem használtam régebben, most is csak azért, mert a mostani kantáromon nagyon szép - szóval dísznek. :))
A kisorrszíj nem értelmetlen, csak mindenki eldöntheti, hogy a lova szája azért legyen csukva, mert elfogadja a lovas kezét, vagy azért, mert össze van kötve.
2015. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Az orr szíj elméletileg azt akadályozza, hogy a ló tátogjon, de ezt én ugyanolyan látszat megoldásnak tartom mint pl. a lekötőt. Igazából nem old meg semmit, csak a lovat egy olyan helyzetbe kényszeríti. A western kantárokon egyáltalán nincs is orrszíj.
2015. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 A kérdező kommentje:
Valójában évek óta nem használok orrszíjat, csak pont ma egy idegen (!) lovas rákérdezett, hogy miért nincs fent és mondtam,, hogy azért, mert olyan szép hókája van, hogy kár belerondítani, és amúgy sincs semmi értelme, erre valami olyat okoskodott, hogy arra is hat valami erő és segít a kantárt a helyén tartani!
2015. máj. 4. 22:15
4/9 anonim válasza:
Az orrszíj stabilizálja a kantárt, a tátogásra semmi hatása nincs, arra a kisorrszíj való. Azonban azt hozzátenném, hogy a kisorrszíj sem jó igazán még tüneti kezelésre sem, ugyanis elvben legalább egy-két ujjnak be kéne férnie alá, azonban sokan úgy meghúzzák, hogy csoda, hogy egyáltalán levegőt kap az a szerencsétlen állat alattuk.
Én nem használok orrszíjat, mert feleslegesnek ítéltem, meg így gond nélkül tudok kapicán felé kantározni, ha épp szükséges.
2015. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
"a tátogásra semmi hatása nincs"
Erre találták ki a svéd orrszíjat - mert ha két ujj be kellene, hogy férjen, eléggél felesleges lenne a visszacsatoló funkció (illetve a lovak orrcsontja sem deformálódna el...). A versenyszférában elé gyakori sajnos, hogy tökig meg van húzva (mert mondjuk a kisorrszíj nem engedélyezett) és annak azért van hatása a tátogásra.
2015. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Én az alapesetet írtam, úgy nem sok hatása van, azért kell hozzá kisorrszíj. De rossz nézni is, legalábbis nekem, mikor már a lovas szó szerint erőlködik, hogy még egy lyukkal szorosabbra vegye valahogy mindkettőt, mert szerinte van még hova húzni azt... :/
2015. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Kövezzetek meg, de én úgy ismerem a kisorrszíjat, hogy orrfék, és orrszíjnak az orrszíjat. Maga az orrszíj segít helyén tartani a kantárt, az orrfék (ezek szerint kisorrszíj) pedig a tátogásra látszatmegoldás, illetve egyik lovas szerint a rohanós lovat ezzel könnyebben meg lehet fogni, hasonlóan, mint a feszítővel, csak ez nem annyira durva szerinte. Az, hogy ennek mennyi a valóságalapja, én sem tudom, de nem szerettem volna leállni vele vitatkozni.
2015. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Annyiból könnyebb vele megfogni, hogy a ló nem tudja kinyitni tőle a száját és így kibújni a zabla hatása alól (persze ha el akarja vinni a lovast, így is elviszi). De ez a felfogás már az alapjaiban rossz...
2015. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Kisorrzóval együtt is a nyelve alá kapja a zablát, a nyelve meg olyan erős izom, hogy azt ugyan le nem birkózod kézzel. Kivéve, ha úgy meghúzod, hogy az felér egy pipáztatással, de ott már nem csak az elv, hanem minden rég rossz.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!