Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez azt jelenti,...

Szerintetek ez azt jelenti, hogy kiválasztott engem, mint társat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Van egy ló a lovardánkban, akit tulajdonképpen csak én tudok normálisan lovagolni. Tudom, hogy elég sokan mondják ezt,de velem teljesen így van. Lassan több mint egy éve csak őt lovagolom (volt nemrégiben egy kisebb kihagyás, akkor meg is sértődött, de ezt később részletezem.)Eljutottunk nagyon messzire, a végére már nyakmadzag sem kellet ahhoz, hogy lovagoljam, egyszerűen csak annyi, hogy a pálcát arra az oldalra érintsem, amerre fordulni szeretnék. Boldog vagyok nagyon, hogy ennyi mindent elértem vele eddíg. Tudni illik róla, hogy 20 éves iskolaló, akit teljesen elrontottak már. Mármint a száját szétrángatták a kicsik. És ő rájött, hogy ha bakol, akkor a kicsik megijednek tőle. A nagyobbak sem tudnak rajta menni, mert lusta nagyon, és ha csak jobban odateszi valaki a lábát, akkor is már képes dobálni magát (éppenhogy, műhiszti az egész). Az elején velem is így volt, féltem is rajta, nem is szerettem. Sőt... Ki nem állhattam. De ő is utált engem.

A kapcsolatunk fordulópontja akkor volt, mikor terepen megtanított a drága repülni (értsd: leestem), és a csuklómmal lett valami. Ő észlelte, hogy valami gáz van, és onnantól kezdve viselkedett velem máshogy. Búj nagyon, akármennyire is hihetetlen, a jobb csuklómra nagyon figyelt, úgy nézett ki a dolog, mintha nem akarna fájdalmat okozni megint :)..

És mostanság az van, hogy amint meglát, nyerít, megáll (akkor is ha éppen ülnek rajta, odajön hozzám..)Egyedül nekem nem bakol ha picit jobban hajtom, sőt, kb olyan mintha expressz vonaton ülnék:D.. az oktatók rendszerint kérdezik is, hogy mit adtam be a lónak, mert ez nála nem normális tempó.:D..

Nemrégiben az is volt, hogy táborban lovagolnom kellet kettő lovat. Akkor rajta nem ültem, mert sokat ment az öreglány, a kocsit is ő húzta, amin ebédelni mentünk. Akkor azt vettem észre rajta, hogy harakszik. De tényleg. Nem jött oda, ha meg akartam simogatni, akkor elrántotta a fejét, sunyított, felhúzta az orrát, a farkával csapkodot.. nem tudtam mit tenni, szerencsére mostanában megint olyanok a dolgok, mint régen. :)És ezért kérdezem a nagy tömegtől, hogy szerintetek ez azt jelenti, hogy én vagyok az az ember, akit elfogadott társának, barátjának, vagy minek nevezem magam ? Mert én nem merek semmit kijelenteni.. Elnézést hogy ennyit írtam ^^'Köszönöm ha elolvastad ^^'



2014. júl. 23. 22:08
1 2
 1/14 anonim válasza:
24%

nem értek a lovakhoz, de ezek szerint igen :) ne hanyagold el, csak rajta lovagolj, máson ne. látod, hogy megsértődik :)

örülök neki, hogy ilyen barátságnak nézel elébe :):)

2014. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Én elolvastam az egész irományt és aranyos, hogy ezt gondolod, foglalkozz vele és szeresd. Hány éves vagy? Gyerek még, ez egyértelmű!


Azt szögezzük le, hogy olyan nincs a legjobb ló-lovas kapcsolatban sem, hogy a ló meglátja, hogy más lovon lovagolsz és féltékeny lesz...


Inkább azt tudnám elképzelni, hogy a tábor idején sokat ment, ahogy te is írtad, és a töke kivolt.


Szoktál neki mindenféle finomságokat vinni? Mert csak akkor tudom elképzelni (vagy hiszem el...), hogy odamegy hozzád, mikor más lovagolja, de még azt is hogy nyihogva fogad téged. Ha kaja van a dologban, akkor oké, de amúgy...


Mindenesetre rendes tőled, hogy pátyolgatsz egy 20 éves iskolalovat. Gondoskodj róla, amennyire tudsz, de azért légy tisztában azzal, hogy lónak ló, embernek ember a társa. A lovak nem is kutyák, akik úgy ragaszkodnának az emberhez. Sosem fognak úgy szeretni, mint a kutyák!

2014. júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
még annyival kiegészíteném az előzőeket, hogy vannak lovak, amikhez "kulcs kell", különben nem működnek jól. Ha rájössz, hogy mi a titka, akkor olyat teljesít, amire nem számítottál. Lehet, hogy te ráéreztél hogy kell bánni ezzel a lóval, a többiek meg eleve félnek tőle. Ilyen van. De ez nem szeretet, hanem technika.
2014. júl. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, marhára le leszek pontozva, de szerintem simán lehet, hogy a kegyeibe fogadott. Nekem is volt már részem hasonlóban. Csak akkor höhögött, ha én mentem hozzá (kaja nélkül!!!), állandóan a nyomomban volt, ha kinn voltam a lovaknál, stb. Szeretgesd csak tovább, de okosan, hogy ne forduljon át a dolog egy elkényeztetett öleb szintjére, a rangsor mindig meglegyen. Megszépíted a 20 nyomorú éve után az öregkorát, kímélettel, szeretettel, tisztelettel, alázattal.
2014. júl. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló.: Nem szoktam, a jutalma a simi szokott lenni, pont azért, hogy ne legyen elkényeztetve. Esetleg a legelőre néha napján kimegyünk, hogy élvezkedjen az öreglány :).Esetleg még ha úgy van, akkor kötőfékben és szőrén csinálom a dolgokat, ha jól csinálta azt amit kértem tőle :)

Igen, gyerek vagyok még :) 14 múltam, de 9 éve lovagolok, 14 éve lovak között vagyok ^^

A táboros dolog elképzelhető, mármint hogy tele volt már a töke az egésszel..

A nyihogásról annyit, hogy a fordulópont után kezdte el ezt csinálni. Akárhogyan is lát meg, egyből nyihog. És nem, nincs nálam semmi olyankor :) én vagyok csak :)..

A kulcs dolog is elképzelhető. Sőt, több mint valószínű :).

Csak azért mégis, szokatlan a viselkedése velem szemben. Mármint nem mindennapi. Eddíg egyszer volt ilyen velem, az is egy excsődör volt, aki gondolom a háreme egy tagjaként kezelt :D..

2014. júl. 24. 12:39
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

évek óta van saját lovam (bértartásban), már nem is az első, de egyik se üdvözölt nyihogva, sőt, másokat se üdvözölnek a bértartott lovai nyihogva.


egyszer volt ilyen élményem, amikor kupecnél lovagoltam és heti 4-5x jártam és egy lovat lovagoltam, na ő üdvözölt nyihogva, de ott elég sanyarú körülmények között voltak (egész pici futóistállóban)és gondolom örült, hogy kiviszem, kimozdítom onnan.


de szerintem ha egy ló jól van tartva, rendes társaságban, legelőn, jól etetve, akkor nem fog ujjongani, hogy jön egy ember, max ha az abrakot hozza, mert az ember neki nem társaság, nem lesz neki jobb attól, hogy ott az ember.


de hát ki tudja, lehet, hogy tiétek az első ember-ló szerelem! :D

2014. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ja és csak még annyi, hogy a szőrén lovaglás nem jutalom neki, a lónak az semmivel se jobb, mint egy jó nyeregben, sőt, rosszabb!
2014. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Lara Gabriella válasza:
Szerintem azt jelenti.
2014. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
5. Válaszolóval teljesen egyetértek. És az biztos hogy jobb neki szörén mint nyeregben mert a nyereg a lovasnak kell nem pedig a lónak. Az ínvédő,pataharang kell a lónak a nyereg csak a lovas kényelmét szolgálja. Szőrén akkor teszel nagyon rosszat a lóval ha hátra ülsz mert akkor nyomod a veséjét. Persze lehet itt is jól meg rosszul ülni de nem lesz rossz a lónak.
2014. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es ez mekkora baromság. Ha szőrén szerinted olyan qrva jó a lónak, akkor sajnálom a lovadat, hogy ilyen félkegyelmű gazdája van. Az persze szerinted teljesen rendben van, hogy szőrén a súlyoddal két egészen kicsi ponttal terheled a hátát a nyereggel, meg uszkve negyed négyzetmétere oszlik el a súlyod. Istenem, ekkora marhákat..
2014. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!