Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az angol boxot miből érdemes...

Az angol boxot miből érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés

Milyen anyagból készítsek angol boxot? Láttam már olyat, aki farostlemezből vagy furnér lemezből csinált a lovának egy beállót a karámjába. A padlózat nem volt meg csinálva a földre lett szalma szórva, viszont úgy gondolom az egy idő után felázik, vagy megfelelő almozás során mégsem?!

Egyéb ötletek?



2014. jún. 28. 23:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem az a legnagyobb baj vele, hogy felázik, hanem hogy szilánkosan törik - a ló lábával együtt. Inkább legyen vastag tömör fa vagy akár bontott tégla. Ha nem akarod túlbonyolítani, ledöngöltetheted az alját, vagy élére állított téglákat is leáshatsz, illetve ajánlják a fapadlót is, de abban nem vagyok biztos, hogy az nem csúszik.
2014. jún. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok rossz példát lehet látni. :-( Lóboxot 2"-os deszkából vagy tömör téglából (utóbbi min. 25cm szélességben) készítünk. Természetesen mindezt a fagybiztos (min. 80cm mélyre ásott) fundamentumra kell fölépíteni. Nem érdemes a padlásfödémen sem spórolni, 9nm-re az igazán nem kerül sokba, és egy hőszigetelt, átszellőztetett padlástér a nyári melegben felbecsülhetetlen értékű. Ha mégis spórolni akarsz, akkor az ajtóval szemközti falra ablakot kell vágni, hogy a kereszthuzat átjárhassa az istállót. Természetesen ezt télen be kell zárni. Természetesen plexiből vagy edzett üvegből kell lennie, nehogy bedobják az utcakölykök, aztán az üvegszilánkban legyen a ló.

A földpadlóval egy a baj: hogy időnként ki kell kátyuzni. A legjobb talán a vasalt betonra terített aszfalt, de ha éppen tudsz szerezni bontott tölgyparkettát valahonnan, azzal is nyugodtan lerakhatod, nem fog rajta elcsúszni a ló. A szalmát meg úgyis cserélni kell, mert a ló összehúgyozza. Némiképp javul a helyzet, ha csatornázol vagy adsz egy 2 fok lejtést neki, hogy az ajtó alatt kifollyon ami a lóból kifolyik, de azzal együtt a szalma folyamatosan fog kelleni.

Én tennék az istállóba önitatót is, szintén legalább 80cm mélyen odavitt vízcsővel. Lehet ugyan vödörből is itatni, de egy idő után nagyon uncsi. Ha úgy tervezed, hogy felhevülten is bezárod, akkor nem árt, ha az önitató kívülről elzárható. (De ezzel csínján, nehogy elzárva felejtsd!)

Egy hajólámpa a plafonon szintén nagyon hasznos decemberben, amikor már négykor esteledik.

Én felszerelnék még egy infravörös megfigyelőkamerát is, vannak már olyanok, amelyek közvetlenül az internetre köthetőek, és okostelóról meg tudod nézni a képét bárhonnan, bármikor.

Ha téglából építed, befalazhatod a zabos csészéjét is, a régi szép időkben vörös márványból volt szokás elkészíttetni. :) És ha már be van falazva, akkor akár egy PVC lefolyócsövön át kívülről is töltheted bele a mannát.

2014. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló szépen összefoglalta az irányelveket. Építóanyagot kiegészíteném a szendvicspanellel. Ez két oldalon acéllemezzel zárt szigetelőanyag. Garantáltan rúgásbiztos, és kellőképpen szigetel is. Bontva találhatsz már 3000 Ft-ért is bontva.
2014. jún. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Direkt nem említettem. Szerintem nem szerencsés, ha egy istállónak párazáró fala van.
2014. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy az aszfalt talaj nem túl szerencsés. Rideg, csúszik és kemény a lábaknak.
2014. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Olyan boxot csinálnék neki, ahová be tud állni, megfelelően véd az időjárástól, viszont akkor járna ki és be, amikor akarna. Nem feltétlen istállóra gondoltam. Egyfajta beálló, de az sem mindegy miből és hogyan van megcsinálva.

Itthon nem volt még ló, bértartásba volt mindig is, de miután elkerült tőlem megfogadtam, ha vissza kerül a tulajdonomba, csakis itthon lesz.

A mostani helyén is hasonló a helye, belül szalmával van kiszórva.

Remélem érthetően írtam le :)

2014. jún. 30. 16:48
 7/19 anonim ***** válasza:

Valahogy éreztem a kérdés megfogalmazásából, hogy nem akarsz bele sem világítást, sem önitatót... :)


Ha csak beálló kell, tömör, nem szilánkosan törő fából vagy bontott téglából felhúzol három oldalt, meg egy egyszerű, akár lejtős pala tetőt rá, bealmozol és kész. Nem kell túlbonyolítani. Talán még érdemes lenne úgy megcsinálni, hogy ajtó legyen rajta, hogy adott esetben be tudd zárni a lovat.

2014. jún. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Önitatót egyenlőre nem tudnék csinálni, de ha lesz akkor sem bent, hanem mellette a falra építve. A ló a hátsó kertben lesz elhelyezve, elég nagy terület, de nem túl nagy hogy istállót alakítsunk ki rajta. Az a jövő még :)

Köszönöm a válaszaitokat!

2014. jún. 30. 18:04
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Az aszfalt csúszik??? 8-o Na ne szédíts már! Sose láttam még lovat aszfaltúton elesni. És nem keményebb, nem ridegebb, mint egy éltégla sor. (Nem mintha számítana, hiszen úgyis be kell almozni...)

Az önitatónak a fagy miatt van bent a helye. Lehet persze külső falon is, ha az angol boxhoz kifutó is tartozik, de ez esetben a fagyos napokban technikai védelemmel kell ellátni (hőszigetelés, fűtőkábelek), különben nem működik.

Én nagyon önitató párti vagyok. Nem kell a lónak télen 0 fokos, jéghideg vizet innia, sem nyáron pisimeleg poshadtat. És meló sincs vele annyi, mint a vályuval.


A kérdés kifejezetten angol boxot mond, ezért beszélek angol boxról. Ha a kérdező azt kérdezte volna "hogyan készítsek szárnyékot?" akkor arról beszéltem volna. Ha a kérdező azt sem tudja, mi a különbség az angol box meg a szárnyék között, akkor szegény lóra még alighanem rossz napok várnak... ;-)

2014. jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Attól, mert nem ismerem a szárnyékot, nem biztos, hogy a lónak szar élete lesz.

Ne legyél előítéletes és flegba bunkó! Kösz..

Ameddig én is normálisan teszek fel kérdést és normálisan fogadom az összes választ és segítséget, addig elvárom, hogy más is így tegyen.

Ha látod, hogy nem ismerem, akkor talán kifejthetted volna ahelyett, hogy kötekedsz és teszed az okost, miközben egy bunkónak titulálod magad.

2014. jún. 30. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!