A farat be/farat ki ugyanaz, mint a vállat be/vállat ki lovaglásban?
Elmagyarázná valaki, hogy kell ezeket a gyakorlatokat megcsinálni? Ezek a gyengéim.:(
A válaszokat előre köszönöm.:)
Hogy érted, hogy ezek a gyengéid, már próbáltad őket lovagolni? Mert nem ugyan az a kettő.
Vállat be esetében a ló mozgás irányával ellentétes irányban van meghajlítva: [link]
Farat be esetében azonos irányban: [link]
Vállat be során a ló vállát visszük egy patanyommal beljebb. A legegyszerűb, ha a sarokban úgy csinálsz, mintha lovagolnál egy kiskört, elkezded, de végül megmaradsz teljes lovardán. A belső csizmáddal, ülőcsontoddal és nagyon kicsi(!) belső kézzel hajlítod a lovat, a külső szárat a nyakára ráfekteted (ez lenne a kör első fázisa), de a belső csizmád nem engedi körre a lovat, hanem oldalra eltolja, mindegy egyes lépésnél. A vállat ki ugyan ez, csak az ellenkező irányba.
A farat be pozíciója azonos azzal a pozícióval, amikor a lovat a sarokban ráfordítod a hosszú falra (ha kiskört lovagoltál, akkor annak az utolsó fázisával). A belső csizma és ülőcsont, illetve a belső szár nagyon kicsit (!) hajítja a lovat, a külső ellentartva megtartja a vállát, míg a külső lábad hátul előre, a súlypont alá lépteti a külső hátsó lábat, minden egyes lépésnél.
Tulajdonképpen egy féloldalazás, a fal mentén.
Midkét feladatban a vállaid a ló vállaival párhuzamosak, a tekinteted azonban a mozgás irányába néz. Az ülőcsont a hajlítás irányába terhel. Mindkettőt lehet lovagolni három, de négy patanyomon is. A vállat be egyszerűbb, kezdj azzal, elsőre elég egy-két lépés is, utána nagy jutalom a lónak. Ha a ló nem tudja, kézen kezdd tanítani, úgy legalább látod, hogy hogyan mozog, nehogy csizmára engedés legyen belőle. A vállat be a lovaglás megkerülhetetlen és létező legfontosabb feladata.
Jaaaj nagyon köszönöm.:))
Úgy értem, hogy a gyengéim, hogy néha megy, néha nem.:) És néha a sírás jön rám, hogy még nem tudom.
Talán a ló nincs megfelelően felkészítve azokon a napokon, amikor nem sikerül, illetve anélkül, hogy tudnád, mi a különbség, nem is érdemes próbálkozni, mert pont ellentétes a kettő. Először az elmélet, aztán a gyakorlat. :)
Ha nincs aki instruáljon, készíttess magadról fotókat, az is sokat segít, mind a ló, mind a te pozíciód szempontjából.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!