Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovastúra útvonaltervezés?

Lovastúra útvonaltervezés?

Figyelt kérdés

Igazából még csak elméleti síkon gondolkodom a dologról, de ha lenne itt tapasztaltabb távlovas, vagy aki csinált már ilyet, hogyan lehet megtervezni egy mondjuk 100km-es útvonalat, hogy a lehető legkevesebb legyen benne aszfaltos, köves rész? Létezik esetleg valamiféle térképszoftver, ami erre van kihegyezve, vagy google-ben nézitek végig az útvonalat km-ről km-re?

(Annak az ominózus lovastúrának a megszervezése Kazahsztánba -~7000km- szép kis meló lehetett...)



2013. nov. 15. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Távlovas vagyok és túrákat is vezettem már szép számmal. Csak akkor használok térképet (google is segíthet, meg a turistatérképek is jók lehetnek, attól függ, merre mégy) ha abszolút fogalmam sincs, hová megyek. De ez esetben is mindig végig kell járni kocsival (ahol meg az autó nem tud átmenni, mondjuk egy patak, gyalogoshíd stb.) ott kiszállni, gyalog megnézni, majd a túloldalra visszamenni kocsival és folytatni a bejárást.

Ahogy végigjárod az utat, készíts saját térképet, ahol azokat a dolgokat is jelölöd, amiket a hivatalos térképeken nem találsz meg, írj le mindent, ami eszedbe jut, alternatív útvonalakat is. Gondolok itt arra, hogy pl. a patakon a hídtól jobbra száz méterrel lehet biztonságosan átkelni, az erdőben a nagy tölgyfánál a bal oldali ágba fordulni, a mezőn az X falu templomtornya bal kézre essen stb.

Minden esetben tüntesd fel, hogy hol lehet a lovakat itatni, hol lehet esetleg legeltetni nyári időben, hol lehet őket biztonsággal kikötni, amíg a lovasok is esznek-isznak, hol van alkalmas hely a lovasok folyó ügyeinek intézésére, stb.

Azt is tudnod kell előre (több napos túra esetén) hol tudtok megszállni a lovakkal, előre le kell egyeztetni a helyet és a szolgáltatást (hová lehet a lovakat betenni, mit adnak nekik enni, ilyesmi).

Mindig legyen egy autós kísérő, jó, ha lószállító futóval együtt, ha ne adj Isten baj történne. Nála legyenek a lóútlevelek is, csere felszerelés szükség esetére, feltöltött, bekapcsolt mobiltelefon, enni-innivaló, kötszer, sebfertőtlenítő stb.

Több napos túránál oda kell figyelni, hogy a lovak másnapra is továbblovaglásra alkalmas állapotban legyenek, nem érdemes nagyon kifárasztani őket első nap.

Pihenőkben mindig kötelezően nyergeljetek át, jó ha a kísérő autóban van száraz, tiszta nyeregalátét. Pihenőkben nézzétek át a lovak patáját is, rendben vannak-e, vegyétek le az ínvédőket, nézzétek meg, nem szorult-e alájuk valami oda nem illő dolog - csúnya sérülést tud okozni és komoly fájdalmat a lónak az észre nem vett beszorult kis kavics.

A túravezető a legtapasztaltabb lovas legyen, az iramot pedig mindig a csapatban lévő leggyengébb lóhoz és lovashoz kell igazítani.

A vezetőnél mindig legyen telefon és bálamadzag - ez utóbbi tulajdonképpen mindenre jó, helyettesíthettek vele szükség esetén kengyelszíjat, szárat, csatot, szinte bármit. :-)

Most így hirtelen első blikkre ezek ugrottak be, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2013. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!