Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 5 éves lónak nap hány óra...

Egy 5 éves lónak nap hány óra mozgás a minimum? Mennyi esik jól neki, mennyi a szükséges?

Figyelt kérdés

2013. nov. 3. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem a kérdésedre nem lehet válaszolni, ez kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy egy 20 éves embernek hány óra mozgásra van szüksége.

ez annyira sok mindentől függ, hogy nem lehet általánosságban válaszolni erre. a ló karámozva van, ridegben van, vagy istállóban áll egész nap? mozgás alatt lovaglásra gondoltál, vagy ebbe beletartozik az is, ha csak karámban van? a ló be van lovagolva? mióta? mennyit ment eddig, mire szeretnéd használni? ettől mind függ a válasz.


nekem 5 éves lovam van 2 éve van belovagolva, hobbiló, nem versenyzik, heti 3-5 alkalommal ülök fel rá, de amúgy is mozog sokat, mert ridegtartásban van és nagy Don Juan! Ebből heti 1x megyek pályán úgy egy órát, a többi az terep, 1-5 óra, attól függ, de általában másfél-2 óra, az a leggyakoribb.

ez a mozgás az én lovamnak elég, hobbi lóhoz képest még szinte sokat is megy (értem én, hogy ez nem sok, de más magán lótartók gyakran csak 1-2 hetente ülnek fel 1x vagy még annyit se), teljesen jó kondiban van, de nincs is úgy tele ennyitől, hogy pl. eszembe jusson felülés előtt lefutószárazni.

2013. nov. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mozgás és a mozgatás közt tegyünk különbséget! Minimum két óra mozgásra szüksége van naponta. Ha karámban van úgyis kimozogja magát, annyit mozog, amennyi jól esik neki, feltéve , ha a karám elég nagy. Ha dolgoznak vele felkészítik (bármilyen)versenyre, akkor az idomítás és a kondíció munka miatt is elég a két óra legfeljebb az a munka intenzítása nagyobb.
2013. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem a kor a lényeg ezt érezni fogod és nem mehetsz el 2 órát terepezni és ugratni teljesen másmilyen értékben fárasztja le a lovat
2013. nov. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Rekkka111 ***** válasza:
Az etetéstől is füg!hirtelen ne mozgasd sokat,szepen fokozatosan huzd a mozgatast.1~2 óra kozot eleg neki naponta ha nagyon porgos paci lehet tobb is,de jol esik a lonak ha egy heten 1 pihenoje van
2013. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!