Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek ha eladásra...

Ti mit tennétek ha eladásra kényszerülne a lovatok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ebben a helyzetben, de ha egyszer is belegondolok hogy végig kell néznem ahogy a futón elviszik, és máshoz kerül, mindig kicsordulnak a könnyeim.

Én vettem meg, pici kora óta nevelem őt több mint egy éve, én tanítottam meg neki mindent.

Ti engednétek a helyzetnek, vagy mindent megtennétek hogy veletek maradjon?



2013. szept. 6. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen normális lovas az utóbbi lehetőséget választja, de hát a leggyakrabban nincs mit tenni...
2013. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lovam nincs, de kutyáim vannak, és mindent megtennék, hogy itt maradhassanak, kivéve ha már nem tudnék nekik megfelelő körülményeket, táplálékot biztosítani, akkor inkább menjenek egy jobb gazdihoz... De ilyesmi nagyon remélem, hogy nem fog előfordulni.
2013. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha rákényszerülö, akkor ez nem kedv kérdése, kell és kész. Inkább, minthoyg nálam dögöljön éhen...
2013. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár nem a saját lovam adták el, csak a kedvencemet, akit mindig lovagoltam. Belebetegedtem, mostmár ha akarnék, se tudnék menni lovagolni. :/
2013. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem kedv kérdése, és nyilván az ember megtesz mindent, hogy ne kelljen eladnia a lovat, de a minden néha nem elég. Egy ló eltartása alsóhangon 25 ezer, de a legtöbb helyen ennek mondjuk a duplája - nálunk is. Havonta. Ha úgy jön ki a lépés, hogy a szüleim mondjuk jövőhónaptól nem tudnak nekem pénzt adni, vagy nem annyit, akkor én, mint egyetemista, nem tudom, mit kezdek, mert ahhoz, hogy én se haljak éhen, rezsit is fizessek, meg még lovat is eltartsak, nem lenne elég egy tetszőleges éjszakai gyorséttermi, stb. állás, és nem hagynám ott az iskoláim, azért, hogy itthon reménykedjek, hogy érettségivel talán el tudok helyezkedni, és abból fizetni a lovat. Ugyanúgy, ahogy azt se mondhatom, hogy inkább ne egyen, de legalább nálam fog meghalni.

Ha mennie kell, akkor a legtöbb, amit az ember megtehet, hogy idejében kezdi el meghirdetni, és kivárja a legjobb jelentkezőt, mert amikor már SOS-ben kell elpasszolni, mondjuk 2 napon belül, akkor nincs hiszti, hogy én ennek nem adom el, meg annak se, és amaz se olyan szimpi. Kevésbé súlyos helyzetben mondjuk első körben feles tartót néznék... Bár sajna ügetőm van, és nem hiszem, hogy sokan akarnának fizetni érte, manapság sajna találni "jobbat", függetlenül attól, hogy az a ló milyen képzett, stb-stb.

2013. szept. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikor lovat kaptam, járt vele a csikó is.Csődör volt, növögetett, de használaton kívül volt.Annyi hogy belovagoltam.Aztán meghirdettük.Annyira kezes volt hogy mikor lefeküdt, odamentem és felültem rá, minden nélkül lovagoltam.Amikor jöttek érte, a szívem szakadt meg, főleg mert nem tudták felrakni a lószállítóra, én odamentem, hívtam, és már jött is utánam.Megbízott bennem. Igaz jó helyre került, de akkor is nagyon rossz érzés volt.Mondjuk ennek már 11éve.
2013. szept. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos én jártam ilyen cipőben, nem is olyan régen... Lehet érte megkövezni nyugodtan, de én az előbbit választottam, muszáj volt engednem. Gimnazistaként munka mellett SEM tudtam finanszírozni a felmerülő költségeket, iskola mellett nem volt elég időm arra, hogy otthoni tartás mellett foglalkozzak vele, és be kellett látnom, hogy nem jó így a lónak. Tavaly októberben (lassan egy éve) mindent elkövettem, hogy legalább olyan szerető gazdát találjak a barátomnak, mint amilyen én voltam, és szerencsére ez sikerült is. Még most is megszakad a szívem ha csak eszembe jut (szinte minden nap), és még a legnagyobb ellenségeimnek sem kívánom azt az érzést, amikor végignéztem, hogy felteszik a futóra, és egyszerűen elviszik... Ilyen az élet, aki mást mond, az szerintem csak mese habbal :')
2013. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ezeket leírtátok:)

Ha ellátni már nem tudnám elég ennivalóval, nyilván és is eladnám, de ha kisebb időhiány lépne fel, változatnék a körülményeken, és mindenféleképpen őt helyezném előtérbe.

2013. szept. 18. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!