Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek most? Ezt nem tudtam.

Mit tegyek most? Ezt nem tudtam.

Figyelt kérdés

Vettem egy lovat kb. fél éve.

De el szeretném adni.

Van sütése, és betelefonáltunk hogy kikérjük meg hogy mit jelent stb..

És azt mondták, hogy ezt a lovat nem szabad megvenni mert lopott ._.

Én ezt nem tudtam.

Ilyenkor mit csináljak?

Megkérdezzem az előző tulajdonost?

A lovat el szeretném adni. De így nem tudom.


2013. szept. 6. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben nem akarlak elkeseríteni, de a lovat vissza kell szolgàltatnod az eredeti gazdàjànak, nem fogsz kapni èrte semmit hacsak a tulaj nem ad neked valami hàlapènzt hogy visszavitted. Az akitől meg vettes komoly büntetèsre szàmíthat ha feljelented amennyiben nem akarsz bírósàgra jàrni nem teszel feljelentèst, de akkor pènzt se fogsz nagyon làtni. Abból kiindulva, hogy lopott lovat àrult az illető nincs is nagyon pènze, szóval nem sok esèlyed van arra, hogy a vètelàr meg fog tèrülni.
2013. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Vagy ha neked kell a pénz, add el ugyanúgy, mint akitől vetted...

A lelkiismereteddel meg majd megbékélsz egyszer, vagy nem.

2013. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha tovàbbadod ès pèldàul aki megvennè telefonàl a ló papírjai utàn te is megütheted a bokàd mivel lopott lóval kereskedni bűncselekmèny. Ne hallgass az előző hozzàszólóra ha eladod a legkevesebb lesz a lelkiismereteddel megbírkózni...
2013. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vissza kell adnod az eredeti tulajdonosnak, az adás-vételi szerződésed értelmében viszont már lesz jogalapod a lovat neked eladó személytől az árat követelni...

NE add el, ugyanis te így bűncselekményt követnél el, ugyanis a ló lopott voltának teljes tudatában adnád el, és ha ezt bárki is rád tudja bizonyítani, akkor tényleg a legkevesebb lesz a lelkiismereted. Ahogyan akkor is, ha a leendő vevő betelefonál, hogy lekérdezze a sütést (elkerülve, hogy hamis sütés legyen, stb), és neki is azt mondják, lopott... Onnantól már csak nagyon rosszul jöhetsz ki a dologból.

2013. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, de amennyit a bíróságra jár vele meg amennyi pénzt az elvisz nem biztos, hogy az is megéri. :/ Nem olcsó mulatság egy pereskedés, véleményem szerint pár száz ezerért nem is éri meg a "kínlódást".

Mondjuk ez is durva, hogy fél év után lovat cserélgetünk...nem egy cipőt vettél ember...

2013. szept. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmi közünk hozzá, miért kell eladnia, de én simán el tudom képzelni, hogy fél éve úgy állt, hogy meg tudja venni, el tudja tartani, most ez megváltozott: elvesztette a munkáját, elvált, akármi lehet az oka, kétlem, hogy sok közünk lenne hozzá. És márpedig ha nem tudod eltartani többé, akkor eladod, nem pedig hátradőlsz, hogy de legalább nálad hal éhen.

Ami a perköltséget illeti, a végén azt a vesztesnek kell állnia, de jó esetben meg lehet egyezni peren kívül is.

2013. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!