Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy taníthatnám meg a lónak,...

Hogy taníthatnám meg a lónak, hogy képes legyen hosszú távon állni?

Figyelt kérdés

Elég hiperaktív lóról van szó (annak ellenére, hogy naponta mozgatva van).

Az esetek 50%-ában gond nélkül megáll, de ha úgy tartja kedve, megállításkor lenyújtja a nyakát és megy tovább.


2013. szept. 5. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy hosszú távon, és az alatt, hogy állni? Hogyan állítod meg? Hogyan lovagolod?

Csak annyit szeretnél elérni, hogy egy helyben maradjon? Vagy azt szeretnéd, hogy szabályosan, négy lábon álljon?

Nagyon hosszú távú mozdulatlanságot ne várj el tőle, te se szeretsz negyed órán át vigyázzban állni. Ha egy ló megfelelően át van lovagolva, akkor a négy lábon állás nem okoz neki gondot. Díjlovaglásban már az alacsonyabb osztályokban is nézik azt, hogy a ló képes-e négy lábon állni. De nem percekig.

Ha annyi a gond, hogy nyergeléskor, felszálláskor stb. sem marad egy helyben, az valószínűleg egy erélyesebb rászólással vagy egy kis fegyelmezéssel megoldható. Ha nyereg alatti munkában fordul elő az, hogy nem áll meg vagy nem szabályosan áll meg, akkor tessék rendesen átlovagolni, átengedővé tenni, ott az edződ, oktatód, azért van, hogy elmagyarázza, hogy ezt hogy is.

Nagyon hosszú távú állást meg ne várj el tőle. Hosszabb távon állni max akkor kell, ha terepen megállsz elintézni a folyóügyeidet, de egyrészt az sem tart ANNYIRA sokáig, másrészt meg addig nem kell mozdulatlanul, négy lábon állnia. Bőven elég, ha nem lóg meg.

2013. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, mert egy terápiás lónál például elvárás, hogy tudjon lovas alatt is fél órát állni, ha kell... De felteszem, nem erről van szó.


Egyébként ha a ló kitépi a szárat a kezedből, lehúzza a fejét és megy, amerre lát, az súlyos hiba, az engedetlenség egy elég magas foka, el kell kezdeni ténylegesen lovagolni, különben sorra fognak jönni a hibák. A helyes megállítás meneténél amúgy a kitartó szár mellé meghúzod a derekad, jobban beleterhelsz a hátába, majd ha megállt, leheletnyit rázár a csizma, hogy négy lábra terhelően álljon meg. Ha eztán indulna lefelé a feje, tartsd meg a szárat, ha nem veszi a lapot, egyből léptesd hátra, majd 3-4 lépés előre, és állítsd meg újra.

Ha menet közben húzna le a nyeregből, akkor emeld meg picit a kezed, és csípd meg pálcával rögtön, kösse össze a dolgot, hogy ez nem így megy.

Egyébként a legjobb, amit tehetsz, ha keresel mellé egy jó edzőt, aki rendbe teszi a ló agyát, és neked is segít, hogyan lovagold megfelelően, hogy az efféle szokások ne alakuljanak ki benne, ugyanis az elég nagy gond, ha a ló felülbírálja a lovast: ugyanis alapesetben a lovas az alfa, és ő dönti el, mikor mennek valamerre, és mikor nem.

A sokáig nem kell állnia részhez annyit, hogy ha én megállok és beszélgetek valakivel 1-2 percet, azt neki ki kell tudnia várni. A legtöbb ló nem szeret túl sokáig állni, és már az 1-2 perc is sok neki, azonban tudni kell, hogy az állás egy engedelmességi feladat, ugyanúgy, mint a hátralépés, és elvárható a lótól, hogy megfelelő lovaskontroll mellett márpedig álljon, mint a cövek, ha kell, akkor egy pár percet is akár. Nyilván ilyen feladat azért nincs idomítólovaglásban, mert nem biztos, hogy azt akarja a közönség nézni, hogy a ló áll és néz ki a fejéből, az engedelmességét, átengedőségét remekül reprezentálja a többi feladat során.

2013. szept. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!