Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Takarmányozás? Szerintetek...

Takarmányozás? Szerintetek megfelelő így? Vagy tik hogy szoktátok takarmányozni a lovatokat?

Figyelt kérdés
Reggel-este kap 4 cső kukoricát vagy 2 liter zabot,mellé kap lucernát vagy szénát,de inkább szénát,napközben szokott legslni,ha nincs befogva kocsiba vagy nem lovagolom. Napközben szokott kapni almát,körtét meg kockacukrot. A csikó előtt éjjel nappal van zab,víz. Ti hogyszoktátok?

2013. aug. 31. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kukoricát csak időlegesen érdemes etetni, kis mennyiségben, mert nagy mennyiségben rámehet a ló lábára, és több betegség okozója is lehet. Hizlal, és sokszor izzad tőle a ló, előbbi miatt szokták elsősorban etetni.

A zab az egyik legjobb abraktakarmány, azonban legalább 3-5 alkalommal kell etetni/nap, nem pedig egyben odaadva neki, mert az könnyen a ló elhullását okozhatja! A ló nem képes hányni, ellenben az abrakra nagyon falánk, ha már nem fér belé több, akkor is betömi, ezzel gyomorfalrepedést okozhat magának, ami azonnali elhullást jelent.

Ha bő méteres fű van, amit legelhet, akkor elég napi 5kg széna, talán sok is (milyeink nem mindig eszik meg), ellenben ha kevesebb a fű, akkor annak függvényében többet kell neki adni, akár 10-15 kg-t is. Lucernát szintén kisebb mennyiségben ajánlott etetni.

Kockacukrot ne adj neki, igazából a ló se szereti, mert nagyon tömény, ellenben annyira édes, hogy emiatt szívesen megeszi: sokkal jobb, ha répát vagy almát, körtét, stb.-t kap, magas nedvtartalma miatt azok nagyon is hasznosak és egészségesek a számára, sőt, és a fogaiknak sem árt annyit épp...

Esetleg tehetsz be neki nyalósót, majd ő eldönti, kell-e, hogy víz mindig van előtte, az jó, de ez tetszőleges, megoldható a napi X-szer való itatás is, nem számít, csak, hogy tiszta jó víz legyen.

2013. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Mi jó?! Kifejezetten sz@r.

A lucerna nagyon magas fehérjetartalmú, csak vemhes, tejelő vagy erős munkában lévő lovaknak adjuk.

A kukorica hízlal ésvagy fűt, ilyenkor fűt, nem szokás nyáron adni.

A különböző abrakokat mindíg szoktatjuk a lóval, nem véletlenszerűen váltogatjuk, ami éppen van, ez kólikázást okozhat.

kockacukrot nem adunk a lónak, mert szétcseszi a foagit és a tömény cukortól csak feleslegesen felpörög.

körtét nem szokás a lónak adni, mert sok benne a kősejt.

Zab éjjel-nappal? NORMÁLIS VAGY HÜLYEGYEREK?! SOHA nem hagyunk a ló előtt állandóan zabot, úgy lezabálja magát mint atom, aztán kapja a patairhagyulladást.

2013. aug. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Lili1Dtimpex ***** válasza:

Nem normálisak manapság egyes lótartók..

Kedvesem,neked nem való ló,jobbat teszel neki ha eladod!

Kukoricát ne adj neki.Lucernát csak ha erős edzésben van.

Körtét se.De hogy jutott eszedbe körtét adni neki? Istenem! Kockacukrot életem során egyszer adtam lónak,egy vad kiscsikónak, akit ezzel a karjaimba tudtam csalogatni.

NE MERJ NEKI ENNYI ZABOT ADNI!!!!!!!!! Megölöd szegény lovat..te állat..

2013. szept. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Először is teljesen el van cseszve az egész takarmányozása. Kukoricát nem adunk huzamosabb ideig a lónak. Lucernát csak akkor ha kemény munkában van, de azt is mértékkel. Egész nap van előtte zab, és még nem hullott el? A zabot be kell nekik osztani, mert addig esznek amíg van előttük. Az jó, hogy mindig van előtte víz.

Nekem egy lovam van, díjlovaglásban versenyzek vele, szóval napi 1,5 óra munka van neki, ehhez van igazítva a takarmányozása.

Reggel: 1 fándli zab + 1 fándli táp + sok széna

Délben: 1 fándli zab + 1 fándli táp + lucerna

Este: 1 fándli zab + sok széna

2013. szept. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2# 4 hónapos csikója van úgy hogy szoptat és ezt írtam is hogy van csikója.

1# napi 2x kap enni reggel,este ezt írtam vagy zabot kap vagy kukoricát nem mind a kettőt egyszerre.

és azt is írtam hogy napi szinten húz kocsit vagy nyereg alatt megy, mert most tréningezzük őket.

2013. szept. 1. 11:23
 6/12 A kérdező kommentje:
A csikó előtt van csak zab és nem egy zsákkal.... Napi 3x kap 2 marékkap... Attól nem hullik el. Így is voltak itt páran akik ló tartók már 30 éve és azt mondták hogy etesem jobban mert szerintük sovány....
2013. szept. 1. 11:28
 7/12 A kérdező kommentje:
Csöves kukoricát csak azért kapnak,mert jó a foguknak. Lucernát ahogy írtam ritkán kapnak inkább szénát.
2013. szept. 1. 11:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A sok okoskodóról nem mondanék semmit, mert szóra sem érdemesek. Semmi baj nincs ezzel a takarmányozással, körtét is nyugodtan adhatsz neki semmi baja nem lesz tőle, kockacukrot azért ne, mert ahogy nekünk sem úgy nekik sem egészséges és ha belegondol a sok okos akkor 4 cső kukorica lefejtve még egy fanglival sem tesz ki... nekem is volt csikóm és én is gondolkoztam hogy legyen állandóan előtte zab de nem tudtam megoldani, mindig megkínáltam vagy az anyjával tudott együtt enni. A csikó etetése teljesen rendben van nagy ménesekben is így etetik őket.
2013. szept. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 5-ös a normális választ, ment a zöldkéz :)
2013. szept. 1. 12:59
 10/12 anonim ***** válasza:

A sok retardált!

Az teljesen jó, hogy a csikó előtt ott a zab, arra kell figyelni, hogy az anyja ne tudjon csenni belőle:P

A kockacukrot szerintem is hanyagoljad, az nem való a lónak. Zöldség gyümölcs mehet, ha van akkor kaphat a körte mellé barackot, dinnyét, szilvát, szinte bármit. Nyilván az arányokra figyelni kell, hogy a puffasztó hatásúakból ne kapjon nagyon sokat. Egyébként szerintem teljesen rendben van így a takarmányozás:) Annyi, hogy a zabot esetleg kétfelé venném, hogy napjában egyszer kapjon, hanem azt az adagot két részletben kapja meg.

2013. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!