Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti viseltek lovagláskor...

Ti viseltek lovagláskor lovaglómellényt? Titeket zavar? A szüleim nagyon aggódnak. Linkelek képet. Az enyém hasonló. Szerintetek hasznos?

Figyelt kérdés
[link]

#lovaglás #ló #lovaglómellény
2013. júl. 4. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Főként ugrásnál,militarynál hasznos,ott több eséllyel esel le. Én nem használom,megvagyok nélküle.
2013. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak ugratásnál használom! Sima lovaglásnál nekem fölösleges!
2013. júl. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk csak idomítani és terepezni szoktam, ugrani nem, de én csak kobakot használok, semmi mást, igaz, így nagyobb a kockázat is, estem is már lóról, de megmaradtam. Ettől függetlenül ha a szüleidnek ez megnyugvást jelent, szerintem ennyi "kényelmetlenség" belefér, mert tényleg múlhat akár ezen is emberi élet, főleg ugrásoknál, mert egy-egy durvább befékezés, megijedés során eshetsz gerinccel a rúdra pl., és az már nem lesz kellemes élmény.
2013. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát én még eléggé kezdő vagyok és még ősszel leestem. ...rosszul -_- és így eltörött a felkarcsontom... (elég vékony csontozatú vagyok) a szüleim főleg ezért aggódnak, de a mellény nem védi a karom, szóval nem értem...

Fő a biztonság alapon még ez is belefér... ezentúl...

2013. júl. 4. 17:20
 5/11 x) ***** válasza:
95%
Nagyon ritkán. Ha mondjuk jön valaki befolyásosabb megnézni egy edzést vagy akármi akkor általában fölvesszük, de engem nagyon irritál. Bőven elég volt versenyeken szenvedni benne.
2013. júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha.:D Mondjuk én csak terepre járok.. szőrén.. xd
2013. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
66%
Ha már leesel, leesel. Ez nem fog megvédeni sok kártól :D Nyakad, karod, lábad, ígyis-úgyis eltörik, ha meg rád lép a ló, akkor sem veszed hasznát.
2013. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem egy olyan eset lehetséges, amikor nagyon is sokat számít, hogy van-e rajta, avagy nincs, ami azt illeti, bár én csak síkmunkát csinálok a lovammal, és csak kobakot használok hozzá, ha ugratnék, lehet, én is beruháznék egyre...
2013. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Védőmellényt nem, viszont gerincvédőt azt viselek lovaglás közben. Most vettem egy pár napja újat. Igazából mellényt indultam el vásárolni, de miután megpróbáltam rájöttem, hogy normálisan elég nehéz benne mozogni. Én csak pályán szoktam lovagolni (le lehet szólni, tereppel kapcsolatban rossz élményeim vannak...). Én eddig amikor estem sose a hátamra vagy előre sikerült.

Ha te tudsz benne mozogni, és nem kényelmetlen számodra, akkor hordjad nyugodtan. Nekem olyan érzés volt, mintha kalodába zártak volna. Amúgy meg ha kényelmetlen akkor tudnám ajánlani a stübben újfajta gerincvédőjét, ami hihetetlenül könnyű és elvileg jobban véd, mint a hagyományos "teknőspáncél". Gyárt ugyanilyet a Waldhausen is, csak a színe más, és persze az ára is feleannyi... Nekem is ilyen van, és nagyon kényelmes. Zakó alatt se látszik meg.

2013. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen hasznos, bár én jobban szeretem a sima gerincévdőt, ezerszer kényelmesebb a használata. Nekem ilyen van:

[link]

Én azon kevesek közé tartozom akik szeretik ezt hordani, bár eléggé meleg, de ugróedzéseken, és versenyeken mindig rajtam van. Esni még nem estem benne, de nagyon szeretem mert kicsit javít az ember tartásán, nem tud benne pl. begönyíteni :)

Hasznos:)

2013. júl. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!