Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Muszáj a lónak hogy legyen...

Muszáj a lónak hogy legyen szekere? Az nem elég ha csak lovagolunk rajta?

Figyelt kérdés

2013. jún. 9. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
??
2013. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
?!
2013. jún. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a fajtától is függ, és attól is, hogy mire lett nevelve:

Van a hátasló, van az igavonó, van a kifejezetten versenyló.

Ha igaz az, hogy az igavonó nehezebben tűri, amikor a hátára ülnek, akkor az is igaz, hogy a hátaslónak rosszul esik, ha szekér elé befogják.

A versenylovat pedig szerintem egyenesen vétek akármi más célra "használni"!

2013. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


Lásd: lótípusok hasznosítás szerint

Persze itt el lehet olvasni az egyéb szempontok szerinti megkülönböztetéseket is.

2013. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bármelyik ló helytáll hátaslóként is, de egy hidegvérű nem tud úgy teljesíteni nyereg alatt, mint bármelyik melegvérű társa. Azonban pl. egyes melegvérű fajták nem is igen hajlandóak húzni, befoghatod, de sok idő, míg rendesen megtanul kocsizni, nagyobb súlyt pedig soha az életben nem fog elhúzni.


Egyébként a kérdést magát nem értem, miért lenne muszáj a lónak kocsiznia? Szerinted a lovasiskolák lovai, amik így is napi X embert kiszolgálnak, még elbírnák, hogy utána esténként 1-2 órát szenet szállítsanak velük? :D

2013. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell minden lovat kocsizni.. úgy ahogy nem kell minden lovat lovagolni se.. (ne gyertek az idomító munkával.. nagyapám lova mielőtt én rá nem ültem életében nem látott más felszerelést, mint a hámot.. mégis képes volt szóra, elengedetten dolgozni..mert a régi öregek értettek is a lovakhoz.. khm..)

Amúgy ugyanúgy elehet lovagolni a hidegvérűt mint ahogy be lehet kocsizni a telivért.. olyan nincs hogy nem húzza el.. olyan van hogy a gazdája vagy aki bekocsizná az nem elég kitartó.. (és ez inkább az egyik válaszolónak szólt..)

2013. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. válaszoló: ez hülyeség! Egy telivér nem a kocsizásra született. Igaz, kis súly el tud húzni, de alapvetően egy hidegvérű, vagy sodrott a megfelelő a kocsizásra.
2013. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahogyan a kutyáknál sem mindegy, melyiket milyen célból, mire akarod "használni", (terelő, őrző-védő, stb.) ugyanúgy a lovaknál sem mindegy. Nézd meg őket, testfelépítésük szerint is mennyire más pl. egy "muraközi",amelyik kifejezetten iga-vonó, és pl. a "lipicai", amelyik hozzá képest egy hercegkisasszony kinézetű.
2013. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok, nem mondtam, hogy soha nem fog semmit húzni, azt mondtam, hogy nem szívesen húz, érzékenyebb az ilyesmikre, be lehet fogni, de a büdös életbe nem fog komoly terhet elhúzni. Ez így van. Próbálj több száz hektárt egy darab angol telivérrel felszántani, vagy bányánál szenet szállítani vele... Ott rokkan bele. Visszafele is működik, ha agyonvered, se fog 60-70 km/h-val száguldozni neked egy hidegvérű se, ahogyan több napos túrát se fog kibírni melegvérű lovakra tervezett ütemtervvel. Mert nem fog.

A telivér pl. alapvetően nem szeret húzni, ilyen a kisbéri is, a nóniusz már úgy lett "megalkotva", hogy húzzon, a furioso is arra lett szelektálva, hogy a hátas munka mellett akár ágyú elé is fogható legyen... De ezek megint eltérő fajták!

Azt meg végképp nem értem, mire gondolsz, nem mondtam, hogy egy hidegvérű nem tud elengedetten közlekedni. Miért ne tudna? A kiképzési skálán bármelyik ló végigvezethető, bő M-es szintig eljuttatható, de egy bizonyos ponton túl a hidegvérű nem képes teljesíteni. Nem véletlenül nem látod őket magasabb szinten díjlovaglásban, ugrásban, vagy akár western versenyeken sem, egyszerűen mert alkalmatlan rá.

Az egy másik dolog, hogy ha előképzettség nélkül rápattansz, és elmegy szóra veled, az még messze esik a belovagoltságtól, de alapvető idomítást kapnak a kocsilovak is, nem véletlenül könnyebb egy lovat belovagolni, ha előtte már kocsizott...

2013. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%

6.vagyok.. nem a bányalovakról stb. beszéltem.. de egy kocsit amin ül 2 vagy 4 ember.. bőven.. még én is elhúzom az 50kg-mal..

Nem azért mondtam, mert azt írtad nem lehet.. hanem azért mert nagyon sokan lenézik a sodrottab, hidegvérű lovakat.. hogy áá ez semmire nem jó csak kocsiba meg kolbásznak..

2013. jún. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!