Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki tart otthon lovat?...

Valaki tart otthon lovat? Mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés

Már több mint 5 éve lovagolok, díjugratok! Végül ráadtam a fejem a lótartásra. 2 év alatt teljesen kialakítottunk 3 karámot és 1 nagy istállót. Két hét múlva megyünk megnézni a bizonyos díjnyertes Holland sportlovat (nem hobbi lónak veszem, szeretnék vele majd versenyezni). Mindig félre lesz téve, patkolásra, oltásokra, betegségekre. Előre megvásároltuk a szénabálákat, zabot, abrakot, tápokat..stb. Megvan a felszerelés is!

Kíváncsi leszek mennyi összeg fog kijönni. (mindent beleértve)


Aki otthon tart lovat neki havonta kb. mennyibe kerül? (úgy hogy beleszámoljuk a betegségeket, patkolást, eltartást, a lókajáját, mindent!)



2013. máj. 27. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk sajnos nincs sok mi van ha ez lesz vele pénzünk félrerakni.egy versenylovat sokkal drágább tartani mint egy mezei hobbilovat.nem lehet megmondani pontosan mennyibe kerul egy hónap.kéthavonta körmölés,oltás évente,kaja folyamatosan.

Amit tudok mondani hogy ami szena,szalma,takarmany elmegy a két lovunkra havonta száz ezer forint.

Ehez jöhetnek még plusz költségek szóval suerintem tényleg változó

2013. máj. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudod otthon edzeni, van pálya, akadály? Gondolj neki társra is, egyedül nem jó. Ott elég póni is. Edzéstől, méterről, konditól függ, hogy mennyit eszik, így az változó, kovács hathetente kell, 10000 Ft körül van, doki félévente 6000 körül, féreghajtóból Te tudod, mennyire veszel drágát, bonyolultat, de 2000ért már van. Esetleges betegségek drágák, kólikaműtét 100000 Ftnél kezdődik például. Én csak kb mondom, mert nem otthon tartom a lovamat, de ezekre figyelj, mikor számolsz:)
2013. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vedd bele, hogy a lóhoz veszünk nyerget, nem lovat a nyereghez, ha nem jó a nyereg, akkor azt cserélni kell, lehet, az újra rá kell majd fizetni.

A ló társas állat, egyedül nem érzi jól magát, kell mellé legalább egy shetland póni - ha van legelő, akkor mivel a póni nem dolgozna (?), nem is kell neki adni semmit csak a tél közeledtével, addig lelegeli, ami kell neki. A lényeg, hogy ha kanca lesz a pacid, akkor nehogy csődör pónit vegyél, mert megoldják a kérdést...


A ló napi adagja: minimum (!) 5 kg széna, 1 kg takarmányszalma. A munkavégzés függvényében, 3-5 adagban elosztva 0,5-1 kg / 100 ttkg abraktakarmány, 40-70 liter víz. Egyes sportlovak elég érzékenyek, ők kólika elkerülésére kaphatnak rendszeresen répát, mint lédús takarmányt, ami gyorsítja a béltartalom továbbhaladását, síkosít, jótékony hatású, vagy forrázott lenmagot, ami síkosítja a beleket, ezért megelőzi a bélsálpangás miatti kólikát.


Almozni attól függ, hol tartod, hogy milyen gyakran kellene. Ha karámban, akkor heti egy elég, bokszban azért heti 3-4× kell minimum, de attól függ, mert ha csak estére viszed be, akkor nyilván ritkábban, ha 24 órában ott van, és csak dolgozni jön ki, pl. orvos boksznyugalmat rendel el, és csak egészségügyi sétát tesz, akkor fontos, hogy naponta almozz, mert akkor pláne fontos a higiénia. Nyilván ennek függvénye, hogy milyen gyakran kell elszállíttatni a koszos almot, és egyáltalán mennyi tisztát kell venni... Pl. karámba nemigen szoktak szalmát vagy fűrészport tenni alomként.


Az oltások, ha csak a kötelezőket adod be, akkor 5-10 ezer közt megvannak, körmölés/patkolás 6-8 hetente kell, attól függően, milyen gyorsan nő, illetve kopik a paci patája, az enyémet p. elég 8 hetente, de ismerek olyat, akiét már 5 hetenként muszáj, mert kezelhetetlen másképp a lába, nő jobbra-balra a patája. Ez mondjuk kovácsfüggő, mert ismerek olyat, aki mellsőre új patkót felüt 9 ezerért, régit 7-ért, simán körmölés 3 ezer nála; meg olyat is, aki 11-ért tesz újat mellsőre, 9-ért a régit, 4-ért körmöl simán 4 lábra.


Betegségekre nehéz félretenni, ha milliós nagyságrend a ló, akkor kb. az árát teheted félre egy "sima" kólikaműtétre. Nyilván ha csak egy tetanuszt kell beadni neki, meg egy fájdalomcsillapítót szurit, az kevesebb.


A felszerelés is tönkremehet bármikor, erre is gondolj, bár ha jó minőségű nyerget vettél, akkor azt egy harckocsi/tank szedi szét max, de a kantárak simán elszakadhatnak pl. terepen, ha beakad, stb.


Összességében az ár függ attól, mennyi a kovács, az állatorvos (mi álltalányt fizetünk neki, ezért cserébe bármikor, a nap bármely szakában ingyenesen kijön, ha gond van, és csak akkor kell külön fizetni, ha xy gyógyszert ír elő, vagy nagyon speciális vizsgálat kell), milyen abrakot adsz neki, milyen szénát (nyilván érdemes jó minőségűt, és nyáron megvenni, mert télen a minőség szar, lehet, hogy a bála közepe szét van rohadva, az ár meg az egekben), adsz-e bármi takarmánykiegészítőt, nyalósót, a helyét kell-e újítani (hallottam olyat, hogy a ló kirúgta a boksz odalát szó szerint...), a kötelezőkön kívül oltatod-e másra is, és még lehetne sorolni. Na meg ott van az edző költsége is, ő kérhet plusz pénzt azért, mert házhoz jön, de általában valamennyit az összegből levon, hogy nem ő biztosít lovat.

2013. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!