Belső állítás és külső szár megtartása hogyan lehet egyszerre?
Helyesen a belsőállítás nem csak szármunka! Sőt, nincs olyan, hogy egy-egy segítség önállóan létezik, mindig kiegészítik egymást.
Először is a külső szár kitart, a belső pedig finoman mozdulgat, nem egyszerre sokat, húz-enged, húz-enged. Annyira kéred be a fejét, hogy lásd a belső szemboltját.
A belső csizma hevederhelyen van, és tolja kifelé a lovat, nem engedi meg neki, hogy elmozduljon befele akárcsak egy fél patanyomnyit is, a hátsó csizma valamivel hátrébb van, és passzív, feladata, hogy ellentartson a belsőnek; tehát megakadályozza, hogy a ló kifelé sodródjon.
A testsúly egyenlően terhel és előre küldi a lovat, hacsaknem kanyarodtok, stb. Íven kicsit befelé terhelsz.
Elvileg a hajtó segítség túlsúlya a kívánatos mindig, itt főleg - legalább háromszor akkora erővel tolod ki, mint amekkora erővel a szárat húzod befelé, a külső kéz pedig megtart, mert ebbe támaszkodik a ló. A testsúly a belső oldalt jobban terheli, a külső csizma passzívan megtart, hogy a ló ne sodródjon ki.
Ha nem életunt, fásult ló, akkor ezek a "háromszoros" segítségek is leheletfinomak lehetnek akár, d ez a ló idomítottságának fokától is függ azért, illetőleg, hogy mennyire vesz téged komolyan, ha azt látja, hogy itt most mehet, amerre lát, lehet, úgy is fog tenni... Ha van nálad pálca, mindig a belső kézben legyen, sokszor a lónak már a tudat elég, hogy van, pálcás kézre egyébként sem ellenkezhet rá, meglegyintheted vele a vállát, bár nagyon szétverni azért nyilván nem kell, csak figyelmeztetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!