Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lófajtát szeretitek...

Melyik lófajtát szeretitek jobban? : A Haflingi-t vagy a Pintó-t? Melyik a jobb ló lovagolni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 18:23
 1/9 Anime-Fan válasza:
45%
Hát én személy szerint jobban szeretem a Haflingi-t de ez attól függ hogy mennyire vagy képzett.Mert ha jól képzett vagy akkor tök mind1 milyen lovon lovagolsz
2013. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
néz utána neten szerintem :D
2013. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na most te fogalomzavarban küzdesz.

A pintó nem egy fajta, közel bármilyen ló pintó, amelyik foltos, agyba-főbe elveszik a méneskönyvbe, nem nagy mise, tehát az aztán ahány egyed, annyiféle lehet, ezzel szemben azért a haflingi tényleg fajta, tehát jól körülírható jellegzetességei vannak, amiket stabilan örökíteni is képes, és rendelkezik megfelelő számú egyeddel, hogy a fajtafenntartás beltenyésztés nélkül lehetséges legyen.


Amelyikre esetleg gondolhatsz, az a paint, az szerintem tipikusan western szakágra ideális, a haflingi angolra, sok köztük megfelelő lehet terápiás lovagoltatásra is - de ezt az egyed dönti el, nem a fajta! -, ugrásra egyik sem a legjobb.

2013. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok! Mind a 2-t nagyon szeretem de igen az angol lovaglást jobban szeretem!
2013. máj. 2. 19:44
 5/9 anonim ***** válasza:
A pintó tényleg használati fajta, mint pl. a sportpóni, nem pedig fajta, ezért a kérdés értelmetlen - haflingi vagy foltos ló? Foltos ló lehet olyan, ami nagyon szép, meg olyan, ami nagyon nem tetszik, a hafi azért elég egységes, nekem tetszik.
2013. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Új kérdés: Kb.: mennyibe kerül a patkoltatás, mennyibe kerül egy Haflingi csődör csikó és Debrecenben lehet-e venni?
2013. máj. 3. 13:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Csődör csikót patkoltatni rém felesleges, hacsak nem betonon akarod tartani állandó jelleggel. Debrecenben nálunk 11-ért üt fel csak mellsőre új patkót a kovács, máshol olcsóbb... Ugróban kellene patkolni, kemény talajon szintén, kocsimunkára is, illetve ha lábproblémái miatt indokolt, de célszerű nem olyan lovat venni, amelyik már gyárilag lábhibás...

Debiben nem tudom, van-e csődör csikó, de én eleve nem biztos, hogy választási lóban gondolkodnék, amit 3 éves koráig csak tartok és fizetek (...van legelőd, meg másik lovad, mint társa az új pacinak [lehetőleg herélt]?), majd még kifizetem a belovaglást is (3 hónapra vállalják, havi X ezer ft), mint, hogy vegyek egy belovagolt, adott esetben még fiatal lovat.

2013. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor majd ha veszek akkor 3 éveset! :)
2013. máj. 5. 09:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 4 éves belovagolt pacit ajánlanék inkább, mint 3 éves nyerset (nem kell a belovaglásáért plusz időt és pénzt áldozni, illetve már van némi tapasztalata is, nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb, de még messze nem idős, előtte van az élet).

11 az új patkó csak mellsőre, ja, az itteni talajhoz (Debreceni Lovasakadémia) rém felesleges, 3 éves lóval úgysem ugratsz, hacsak nem kocsizni akarsz, akkor nem lesz rá szükséged egy ideig még; kocsiba mind a négy lábra kéne vas. A régit azt hiszem, 9-ért üti vissza...

Csak körmölés 4 (1000/láb).


Ilyen korú csődör csikót nem tudok, de egyik oktatónak volt itt egy haflingije, amit tán időhiány miatt vittek el valamerre, nem tudom, technikailag még hozzájuk tartozik-e, velük kéne beszélni; mondjuk az kanca.

2013. máj. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!