Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Másztatni kéne a lovam?

Másztatni kéne a lovam?

Figyelt kérdés

Az állatorvos azt mondta, hogy mivel az első lábát nem szabad terhelni, erősíteni kell a hátát.

Másztatni kéne, dombra fel, hogy erősödjön a háta. De a dombról le is kell jönni, akkor viszont az első lábat terheli. Elfelejtettem megkérdezni, hogy akkor most mi van?

Elvileg kivették egy inát két éves korában (erről nem tudok többet). Ezért a lovas testsúlyának is hátul kell lennie, és csak talajmunkát végezhet.

De akkor hogy jöjjünk le a dombról??


2013. ápr. 16. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Apróbb mászatókban gondolkozz, ne abban, hogy felmentek a Himalájára. 5-10 méterekben max, de viszonylag meredeken. Felfele előre kéne kicsit dőlni, lefele viszont egészen hátra, hogy végig merőleges maradj a talajra, és ne terheld túl a hátát.

Az első pár alkalomnál lefele kereshetsz egy kevésbé meredek lejáratot esetleg. Felfele ne engedd ügetni, bevágtatni, és lefele se siessen semmiképp.


Mielőtt bármi ilyet csinálsz, a lovat először is be kell melegíteni, sőt, ne egy hosszú lépőszakasz után kezdj bele, hanem előtte 1-2 perc ügetés legyen. A legjobb, ha a ló már ellazult, feladta a hátát, és a hátulját terheli, úgy nem lehet nagy baj. :)

Mindig legyetek többen azért, nem csak emiatt, de bármikor történhet valami!

2013. ápr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de nem erre voltam kíváncsi.

Tudom, hogy hogy kell másztatni, mentem már hegynek fel és hegyről le is. A bemelegítés is egyértelmű.

De elvileg annyira nem lehet terhelni az első lábát, hogy két pontos ülésben sem lehet rajta lovagolni síkon.

Akkor hogy jövünk le? Hiába adja fel a hátát, akkor is az elsőt terheli lefelé...

2013. ápr. 17. 08:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha dombvidék közelében laktok, nyert ügyetek van. Kimész terepre, és olyan útvonalat választasz, amely meredekebb emelkedőkből és minél lankásabb, hosszú lejtőkből áll. Felfelé akár ügethetsz, vágtázhatsz is, lefelé viszont csak lépésben haladj.

Egy direkt mászatási célra kialakított dombon ez természetesen nem megoldható.

2013. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Felfelé legyen meredek, lefelé lankás. Ha nagyon rossz a lába, lefelé szállj le róla, lovas nélkül csak lejut egy lejtőn... De ha ennyire rossz, hogy síkon kikönnyíteni sem szabad rajta, akkor eleinte vezesd kézen szerintem az emelkedőn is, ha megerősödött, akkor ülj fel, de a lejtőn szállj le mindenképp. Futószárazhatod Pessoa-rendszerrel, nem tudom, hallottál-e már róla, személyesen nem próbáltam még ki, de a hátsó lábakra fejt ki nyomást, hogy a ló jobban használja. Persze, míg rossz a lába, ne menjen sokat körön, minél nagyobb körön futószárazd, és kívül legyen a rossz lába. Bár én azt vallom, amíg ennyire rossz a lába, ne ülj rá, visszaeshet egy rossz lépéstől, egy botálstól, és akár élete végéig is lovagolhatatlanná válhat. Várj egy-két hónapot, hagyj időt a gyógyulásra.
2013. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

De megint félreértettétek :)

Simán lovagolva nincs baja, lehet lovagolni síkon, eddig kicsiket ugrott is, nem tudtuk, hogy rossz a lába.

De mivel kiszedték az inát, ez nem fog megjavulni, szóval most nem arról van szó, hogy kímélni kell 1 hónapig. Örökre kímélni kell, de simán lovagolható, és ha nem terheljük az elejét, akkor még nagyon sokáig jó lesz.


Utolsó, tudsz nekem írni arról a rendszerről? Még nem hallottam róla. De utána is nézek.

2013. ápr. 17. 21:01
 6/6 anonim ***** válasza:

4. vagyok, itt van: [link]


Egy oldalon találtam róla ezt: A Pessoas rendszer egyesíti a gogue hatását és a hátulsó lábak összhangját a ló szájával. Csak futószárazáshoz alkalmazható.

A hátulsó lábak mögött egy gumis heveder van, ami a lábak munkáját serkenti. A gumiból a ló két oldalán fut egy zsinór. A zablán egy csigán keresztül haladva csatolható vissza a hevederhez. Hogy miért? Mert a hátulsó lábak aktivitása szabja meg a keretet, amibe a ló mozog. Az aktívan előre ható lábak engednek a zablán. A zablán való engedésre lazulnak a ló nyak és hát izmai.

A ló saját hátsó lábai mozgatják a zablát. Tökéletes összhang.

A szerkezet állításához számtalan lehetőséget biztosítanak a zsinór egyszerű csatjai. Az alsó zsinóron a lábak aktivitását tudjuk serkenteni – rövidebb távon éri el a zablát. A felső zsinóron a csiga után – a ló nyakának és fejének a szabadságát lehet korlátozni.


A vissza csatolás lehet egyforma – mind két zsinór a heveder oldalához, vagy a felső karikába, vagy a ló szügyénél vissza a hevederhez. De ferde lovaknál praktikus az egyik oldalon a oldalt, a másikon a felső karikába csatolni.


Ezzel a rendszerrel feligazított állapotot is elérhetünk. A zsinórokat csak észerűen és fokozatosan rövidítsük. A ló maga keresi meg a megfelelő tartást, és ön hordásra ösztönzi.


Jól alkalmazható minden lónál: csikó, elrontott, alapozó, kiegészítő munka. Javítja az egyensúlyt, a támaszkodást, az el engedettséget, az előremenő kedvet.


Türelmesen és finoman szoktassuk lovunkat a rendszerhez. A boxban állítsuk tág keretre, kikötés nélkül – a hátsó gumit se engedjük le – csak a futószáras körben előbb a csigát csatoljuk a zablába, majd finoman engedjük le a hevedert. (forrás: [link] Én magam sosem használtam még, csak hallottam róla, de szerintem jó lehet.

2013. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!