Nyírrothadást hogyan lehet megelőzni?
Van e valami ápoló szer amivel akár meg lehet előzni, elővigyázatosságból használni, mit lehet tenni annak érdekében, hogy ne alakuljon ki ebben a sáros, nyirkos időben?
Hippo sol spray-ről olvastam nyírrothadás kezelésére, illetve írták is, hogy megelőzésre is alkalmas. Viszont nagyon szárít, és nem tudom, hogy lehetne-e használni megelőzésre. A használati utasításban azt írják, hogy alaposan legyen megtisztítva a pata, és úgy ráfújva a spray-t a nyír részre. Egy "oktató videó"-szerűségben viszont csak egyszerűen kikaparták a sarat a patából, de nem mosták ki semmivel sem, hanem a még enyhén saras patába belefújták a spray-t.
Mi lenne a helyes eljárás, használ-e valaki ilyesmit megelőzésre, vagy esetleg tudtok e valami más tanácsot adni? A válaszokat előre is köszönöm!
Ha az alom tiszta és száraz, a pata pedig nem sérült, akkor nincs veszélyben a ló akkor sem, ha a karám talaja sáros, tehát véleményem szerint nem szükséges annál több megelőzés, mint a pata ellenőrzése és kitisztítása munka, illetve karámozás előtt és után.
Szerintem - bár még nem használtam - a hippo solt tiszta patára kellene fújni.
Szia!
Sajnos ilyen időben és az általad leírt körülmények között könnyebben kialakul.
Valletta nem értek veled egyet, az én lovam is hajlamos erre, pedig minden nap ki van almolva, vödörből van itatva mert kipancsolja a vizét, és beton a box alja. Sok időt tölt a karámban, és emiatt berohad neki a patája.
Sajnos nem tudom hogy megelőzésképpen mit lehet csinálni, én sbc-vel szoktam kezelni neki ha látom hogy rossz. Mostanában nem kellett egy csomó ideje, de volt hogy hetente kétszer meg kellett csinálnom. Emellett ha jön a kovács mindig megkérem hogy vágja ki neki és akkor kevésbé tud berohadni. De ez csak akkor működik ha kb kétszer olyan gyakran megnézi a kovács mint ahányszor patkolod, nálunk szerencsére elég gyakran ott van, mert nem minden lovat egyszerre patkol.
Sziasztok! Vallettának tényleg nincs igaza, a sártól nem alakulhat ki. Én sokszor találkoztam már sajnos nyírrohadással és nem volt köze a sárhoz. De az okáról felesleges is beszélni, hiába van mindennap trágyázva kétszer is a lovam, mégis mindig belelép a trágyájába, így mindennap kiszedem neki. A lényeg, hogy amikor van rá módod, akkor szedd ki a patáját rendesen takarítsd ki neki. És mindig kitakarított patával vidd el lovagolni is, karámozni is, hogy szellőzzön neki. Én viszont tudok erre egy csodaszert. Alamycin aerosol A.U.V.
Ez nem egy drága spray. Szerintem semmi mással ne próbálkozz. Használtam olyan lovon is, akinek tényleg durva volt, maximum 2-3x kellett neki befújni. Ha teheted, akkor tartsd boxban addig a pár napig, amíg kezeled. És a kovácsnak is szólj erről, hogy a rohadt részt vágja ki minél jobban. De ezt a spray-t szerezd be, nekem mindig van itthon, sokáig eláll. Majd írj, hogy gyógyul-e neki.
B.
Szerintem felesleges minden nap drága cuccokkal fújkálni, nehogy baj legyen... Jól karban kell tartani a lábát, és megfelelő körülmények közt nem lesz baja. Enyémnek sincs, pedig nincs minden nap almozva sajnos, stb...
Annak meg, aki beton (!) talapzatú bokszban tartja a lovát, csak gratulálni tudok, beton keménységű talajon NEM tartunk lovat, mert inkább álljon a sár közepén, minthogy tönkrevágja a lábait... És itt nem megoldás, hogy de csak napi 5-6 órát áll itt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!