Tudtátok, hogy fásliban a lónak a lábában a fásli tetejétől az aljáig nincs vérkeringés vagy csak nagyon csekély még akkor is ha hozzáértő ember szabályosan rakja fel?
A lónak a jól felrakott fásli pont úgy szorítja el a vérkeringését, mint az embernek jól felrakott fásli.
Más kérdés, hogy van-e értelme, mert a mechanikai sérülésektől nem túl hatásos, az inakat meg nem tartja, mert olyan erőhatások lépnek fel a ló mozgása során, hogy azon egy fásli nem fog változtatni. Ha az ín ki akar jönni, ki is fog.
Ugyanakkor a világ élvonalába tartozó sportlovakat is folyton bebugyolálják, mégis képesek a legmagasabb szinten teljesíteni sokszor tizenévesen is. Mi akkor az igazság? Szerintem a szakértelemben rejlik...
Erre való a fáslialátét. A másik meg, ha szakszerűen teszed fel a fáslit, akkor csak nagyon kis mértékben szorítod el a ló vérkeringését, és bár mechanikailag kevesebbet ér az ínvédőnél, az inakat és az ízületet jobban tartja.
Mindenesetre fáslit tényleg CSAK AKKOR használunk, HA INDOKOLT. pl rossz talajviszonyok, puha ízületek, vagy leterhelt, elöregedett inak/ízületek esetében.
Nem mindegy az sem, hogy milyen fáslit használunk, a gumis fásli ugyanis a legszorosabb, ezt csak akkor ajánlatos feltenni, ha a lónak előtte már volt szalagszakadása stb.
Van kombinált fásli, ami félig gumis és félig polár, ez azért jobb, mert a polár rész egyfajta alátétként funkcionál, de ez még mindig eléggé erős ahhoz, hogy pusztán divatból feltegyük.
Valamint van a munkafásli ami lehet polár, vagy normál, én ilyet használok, de csak indokolt esetben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!