Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereg ápolás télire?

Nyereg ápolás télire?

Figyelt kérdés
Vettem nyeregszappant. Hogyan ápoljam le a nyerget vagy hogyan kezeljem le télire??? Ez az első tél, hogy nálam lesz a nyereg. Milyen helyen célszerű tárolni??

2012. okt. 9. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A nyerget nem kell külön télre-nyárra ápolni, télen sem igényel mást mint nyáron. Van olyan ismerősöm aki hetente legalább egyszer letisztítja az összes nyergét.

Sokféle nyeregápoló van, a hagyományos nyeregszappant úgy használjuk, hogy egy szivacska vizet engedünk, kicsavarjuk hogy csak nedves legyen, és ezt a szivacsot beletunkoljuk, "megdörzsöljük" vele a szappant. Ezután már ápolhatjuk is a nyerget.

2012. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint nyáron. Általában a sarat vagy hasonló piszkot nyeregszappannal szedem le, utána beolajozom, ha beitta áttörlöm. Legyen zárt helyen, az nem gond, ha nem fűtött, de ha nagyon hideg van, akkor eléggé áthűlhet. Nekem sikerült már így felfázni, azóta szőrmét teszek rá.
2012. okt. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. okt. 9. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehetőleg szobában legyen, fűtött helyen, különben ha bepárásodik, penészedni fog.
2012. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a nyeregszappan mellé nem ártana beszerezni valami ápolót, mert a szappan csak tisztít. én azt utána egy nyirkos ruhával le is törlöm. én bőrolajat használok, de van még bőrzsír és bőrkrém is, ki-mit szeret. ez akadályozza meg, hogy a bőr kemény legyen és hogy berepedezzen. a szappan nem.


érdemes még beszerezni, vagy csinálhatsz is valami ágynemű huzatból egy huzatot a nyergedre, hogy ne porosodjon.


télen annyival könnyebb a dolgod a nyereg ápolásánál, hogy kevésbé izzad meg a ló, kevésbé izzadja át az izzasztót és izzadja össze a nyerget.

2012. okt. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!