Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Míért nem akarja vinni a...

Míért nem akarja vinni a kocsit a lovam?! Valaki segítsen sürgősen!

Figyelt kérdés

Kb. fél éve vettünk egy 5éves kancát. Viszonylag kicsi, 165cm magas ló. Nagyn-nagyon szelid. Az első 3 hónapban kifogástalanul vitta a kocsit, egyből indult nem kellett vele semmit se csinálni, nem makacskodott.

De az utolsó 3 hónapban nem akar elindulni. Eleinte kis noszogatásra elindult( megtoluk a kocsit, megvezettem, van kicsit ráijesztettem ostorral(de nem vertem) de mostmár sehogy sem akar menni. tolni-húzni-vezetni nem lehet mert elkezd ficánkolni és kivszi oldalra a tengelyt.

Ha simogatom, ha ráhúzok 1-2őt akkor sem változik.

Ha 1-1,5 napig szomjaztatva van( idősebbektől hallottam ezt a praktikát) akkor nagynehezen TALÁN elindul de az se mindíg. Ez meg nem állapot.

Nemtudom mi lehet a baja. A helye kifogástalan, a takarmánnyal sincs baj.

(csak kocsizásra használnánk a lovat, heti 3 alkalommal, lovaglásra nem)


2012. szept. 27. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is kocsiba használom a lovaimat. Az nagy hülyeség, hogy szomjaztatod, ne csinálj ilyet. attól nem lesz neki jobb. szerintem a tanításával is gond van, nem ismeri az alapvető vezényszavakat. Vagy lehet kényelmetlen neki a hám, valamit rosszul köttök rá. Nekem két nóniuszom van, és két welsh pónim. Mindkét páros kiváló kocsiba, a vezényszavakra cselekednek. Van hogy megvezetem én is, de egy kis segítség után elindulnak maguktól is. Kezd elölről a tanítást, vagy nézd át a szerszámját.
2012. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
próbáljátok ki 2esben mit csinál.. ;]
2012. szept. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első 3 hónapban éphogy kimondtam a vezényszavakat egyből csinálta, mostmeg alig-alig.

Épp azért vettem betanított lovat, mert nem értek a tanításához és sok időm sincs rá.


Most kipróbálom kettesbe.

2012. szept. 28. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első, az ilyen gondoknál valami fájdalom miatt nem engedelmekedik a ló, ez lehet vag a felszerelés hibája, vagy tesi gond. Próbáld meg másik felszereléssel, utána állatorvos, illetve kocsi nélkül is tesztelgesd le a dolgokat.
2012. szept. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem egy kicsit határozotnak kellene lenni!!!Bátran használd az ostort !!A lovak hamar rá jönnek ,hogy lehet el kerülni a munkát!!!
2013. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!