Van valakinek tapasztalata süket lóval?
Az, hogy süket, nem jelent nagy akadályt. Parancsszavakat, a nevét és szóbeli dicséretet nem fogja megérteni, de a lovak főként testbeszéddel kommunikálnak és nagy hátrányuk nem származik abból, ha süketek. (Legalábbis mesterséges körülmények között, mert a vadonban hamar elpusztulna, mert nem venné észre időben a ragadozókat.)
Úgyhogy szerintem vágj bele nyugodtan! :)
Abszolút egyetértek az előzővel. Így született, ezt szokta meg, az lenne neki a "rossz", ha ezek után hallana.
De amúgy hogy állapították meg a süketséget?
Egyáltalán nem is mozgatja a füleit? Erre azért kíváncsi vagyok. :)
Előző
Egyik kancám vak, 6 évesen kezdett vakulni s 7 éves korára teljesen elveszítette szemei világát.
Most 14 éves, és ugyanúgy megyek vele terepre mint a másik 2 lovammal, ugyanúgy futószárazom, ugyanúgy kiviszem legelni, sétálni.
kiváló tanító ló, egy barátnőm rajta tanult meg lovagolni.
Úgyhogy kedves előző, a vaksággal is együtt lehet élni és egy vak lóval is lehet "dolgozni", sétálni, lovagolni stb stb. S kedves kérdező, tiszteletreméltó amit teszel, sok sikert hozzá.
Inkább az lehet gond, hogy most még csak a régi gazdájának ismeri a testbeszédét.
Ti kezdhetitek elölről. De mint mindenkinél, akinél az egyik érzékszerv kevésbé használható, a többi kifinomultabbá válik.
Ha megtaláljátok a közös hangot, hamar összeszoktok!
A többi lóval meg simán megértik egymást.
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Hát nálunk ez természetes, hogy befogadjuk, mert ez a családi hobbi. :)
Csikó korában vették észre, semmilyen hangra nem reagált. Ráadásul ha megijedtek valamitől, ő később kezdett "menekülni", gondolom látta a többiektől. A fülét egyáltalán nem mozgatja. Szerintem nem is tudja, hogy van neki. :D Ha valami nagyon hangos dolog történik, pl legutóbb motorosokkal találkoztunk a terepen, akkor hegyezi a fülét. De sokkal később, mint az egészséges lovak.
Biztos lesz aki lepontoz emiatt, de szerintem itt különösen fontos a természetes kiképzésben alkalmazott jelrendszer (ez lehet akár a Monty-féle, vagy a Parelli-féle).
Azért mondom ezt, mert ha jól értem, ez a ló több ló közt nevelkedett, így ő nála fokozottabb jelentősége van a testbeszédnek, és ha a saját nyelvét használod, hamarabb megtaláljátok a közös nevezőt. Érdemes ezt a lehetőséget is számba venni. Persze nem az önjelölt parelli mesterekre gondolok, hanem azokra, akik tényleg értenek hozzá. Pl én kérdeztem már a lovasok.hu-n keresztül Pataky Katától és ő készségesen és érthetően válaszolt.
Szerintem nem lesz gond, sok örömet kívánok a leendő pacival!
Köszönöm utolsó!
Az a helyzet, hogy én és ez a módszer nagyon messze állunk egymástól. Egyszer volt egy ilyen élményem, jártam Mészáros Gyula lovardájában, de én azon kívül, hogy kövér lovakkal volt tele az egész, mert nem voltak rendesen mozgatva semmit sem láttam. Biztosan van olyan helyzet, amikor semmi más nem segít, de nekem ez bonyolultnak is tűnik, és nincs is lehetőségem arra, hogy ilyesmit csináljak. Könyvekből és internetről pedig nem szívesen tájékozódom, mert lehet, hogy valamit rosszul értelemezek, és nagyobb kárt csinálok, mint hasznot. Már úgy születtem, hogy mindig volt itthon három-négy ló. Már a nagypapám is tartott lovakat, szóval nálunk egyértelmű, hogy társként tekintünk az állatra. :) Nem vagyok azért ellene természetesen, mások vagyunk, de egyben egyezik a véleményünk: szeretjük a lovakat. És ez a legfontosabb!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!