Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezzel adnak valamilyen segítsé...

Ezzel adnak valamilyen segítséget a lónak? Hogy a zablát fel ill. le mozgatják és nem oldalra?

Figyelt kérdés

Konkrétabbat nem tudok sajnos.

Tehát az a lényeg,hogy fel ill. le fejtenek ki erőhatást a szájában,nem oldalra.Esetleg díjlovaglás lehet? Vagy ezzel milyen feladatot szeretnének úgymond végrehajtatni a lóval?


2012. júl. 28. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem te arra gondolsz, amikor átmozgatják a ló szájában a zablát...

Ha igen, akkor elmondom, hogy csak azért, mert vannak lovak, akik nagyon rátámaszkodnak a zablára, és ügetés/vágta után/közben át szokták ezért mozgatni a ló szájában a zablát, és így kényelmesebb neki...

2012. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat,de nem erre gondoltam szerintem!Bár hasznos volt,mert erről sem hallottam még.

Én úgy gondoltam,hogy valamilyen feladat közben csinálják ezt,tehát ezzel érnek el a lónál valamit vagy nem is tudom,hogy fogalmazhatnám ezt meg.

Olyasmira gondoltam,hogy pl. ha lépésben kihúzod a derekad határozottan,jelzed a megállást.Ezzel mit jeleznek a lónak (már ha jeleznek egyáltalán valamit)?

2012. júl. 28. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj ebből nem lehet kivenni mit akarsz. Zablát ha felfele mozdítod akkor feszengeni fog , felcsapja a fejét, az semmikép nem jó (ha egyre gondolunk).Lefele akkor szoktuk ha le akarjuk tekerni a fejét. Az állításnál meg oldalra , a térd felé. Nagyon zavaros....
2012. júl. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csikók feloldására lehet használni, ha felemeled az egyik szárat nagyjából függőlegesre, a másik marad a helyén, és lazán vibrálod. Ez nyelésre készteti a lovat és könnyebben ellazul. De ezt azt hiszem leginkább állásban szokták csinálni. Máshogy nem is tudnám elképzelni.

Még annyit lehet, hogy esetleg megemelik a szárat. Oldalazást tanultam úgy,hogy feljebb kellett emelnem a szárat. De csak 3-4 cm-re a normálistól.

2012. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!