Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyenek a "quarab" lovak?

Milyenek a "quarab" lovak?

Figyelt kérdés
Van rá esély, hogy megőrizték minden jó, quarter horse-ra jellemző tulajdonságukat? Esetleg kitartóbbak a quarter lovaknál?

#quarab
2012. máj. 18. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
quarter horse és arab telivér kereszteződése, e szerint jóval kitartóbbak a telivér miatt, de ez függ attól, hogy milyen párosításból szület egy csikó
2012. máj. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag nincs rá esélyed, az ugyanis nagyon ritka, hogy egy csikó csakis a neked jó tulajdonságokat örökli a szülőktől és rosszat egyet sem, tehát egy szuperkitartó de quater az nem reális elképzelés.
2012. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég kísérletinek tűnő lófajta ez. Van benne paint horse, quarter és arab telivér is. Nézegettem képeket van közte foltos arab formájú, kicsit erősebb farral, van quarter forma arabos fejjel Tulajdonságilag meg nem lehet ezt szelektálni. Amúgy elképzelni sem tudom, hogy ezek a lovaknak milyen lehet a járása, mert az arab olyan kis ruganyos, lebegős, míg a quarter olyan "laposan" közlekedik.

Inkább az USA-ban elterjedt, bár van ménes Németországban is. Szerintem sokat finomítottak a fajtán az elmúlt 23 évben, de ha te most összeeresztesz egy arabot és a quartert akkor csak egy mixet kapsz.

Szerintem egyed függő, hogy mely tulajdonságok fognak érvényesülni.

2012. máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!