Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehetne megfogni?

Hogyan lehetne megfogni?

Figyelt kérdés
Van egy tökéletes ló, aki szeret dolgozni, jól is dolgozik, de megfogni szinte lehetetlen a karámban. Ez azóta van, mióta mgejött a csikója. Kb egy éve. A csikó már nincs itt. Nyáron még ki lehetett cselezni, úhy, hogy olyan ember ment oda hozzá megfogni, akit nem ismert. De már ez a módszer sem váik be. Múlkor sikerült, de csak egysze, hogy másik lóhoz odamentem, adtam nekik almát, és amikor arra merészkedett, akor elkezdtem simogatni, és hirtelen átöleltem a nyakát. Már amikor a karámon kívül feléje megyünk, akkor el kezd elmenni.
2011. dec. 13. 19:52
 1/10 Guano Apes ***** válasza:
71%
Kezd el kergetni hajtani (jó ha a kezedben van 1 kötél v futószár)akár perceken át is. Ha azt látod h elkezdett rágni a szájával akkor állj meg, ő is meg fog állni valószínűleg. Közelíts hozzá szigorúan elölről minél kisebb szögben! Ha nem hagyja h megközelítsd és elmegy akkor kezd az egész hajkurászást újra, addig míg nem hagyja h odamenj. Tuti módszer :) A kajával becsalogatást és egyéb módszereket pillanatok alatt megtanulják kijátszani.
2011. dec. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezen dolgozni kell. A ló nem hülye, összekapcsolja. Mész a karámba= munka.


Menj ki a karámba csak úgy. Szöszölj a többi lóval,ülj le, egy idő után kíváncsi lesz oda fog menni. Simogasd meg, hagyd ott, gyere ki a karámból. Ezt sokat kell gyakorolni, de megéri.

2011. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az utolsót kipróbálo, az eésőnek is köszi, de hajtani nemlehet, kiugrott a karámból múltkor is. sose fog megállni úgy :S A másodikat is próbálta, de azt meg meguntam, mert nem jött ide :D
2011. dec. 13. 20:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozni kell! :)By: Monty Roberts! :D


Tudja hogy munka jön. Nekünk is vane gy ilyen lovunk de oktatómhoz oda megy mert őt szereti, de a lovászt meg a lovasokat állandóan szívatja mert tudja hogy megteheti! xD

2011. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ő szeret dolgozni, a munkájával nincs gond.
2011. dec. 13. 20:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, nincs kedvem menni edzésre (nem lovaglás mert oda mindig van) de aztán ott meg tök jó! Kell egy kis noszogatás. Ne menj utána, mert akkor a ló irányít téged. Vigyél neki valami jutalom falatot, aztán egy idő után oda fog menni mert azt hiszi hogy van nálad valami. Nem biztos hogy ez a legjobb módszer de erre gondolnék hirtelen ha ilyen lenne! :)
2011. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kajára nem jön ide :D
2011. dec. 13. 21:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy fél vödör zab csodát művel. Még nem volt olyan lovam, amelyiknél ne működött volna, főleg, hogy a többi ló is odajön érte és akkor már nem akar kimaradni a jóból, meg kíváncsi is lesz...

Amúgy egyszerűen arról van szó, hogy rájött a ló, hogy ki tud cselezni titeket, és nemes egyszerűséggel szórakozik.

2011. dec. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kifeszítesz egy futószárat és sarokba szorítjátok.
2011. dec. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szoktunk zabot bevinni, de a többi ló hamar megeszi, ha meg menekülök előlük, akor megtámadnak. A futószárat átugorja, Múltkor is az itazón keresztül átugrott a másik karámba. Visezk zabot, de azt hgy csináljam, hogy a többi ló ne egye meg?
2011. dec. 14. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!