Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így kell állni, amikor a ló...

Így kell állni, amikor a ló farkát kiakarjuk fésülni?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=LzsBoZjl5nU&feature=related


1:05-től nézzétek!



2011. nov. 29. 18:43
 1/9 anonim válasza:
attól függ
2011. nov. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy:D Így akkor állunk, ha több éve dolgozunk egy lóval, maximálisan megbízunk benne, és bevállaljuk, hogy akár meg is rúghat egy rossz pillanatában.

A farkát oldalról illik fésül, úgy, hogy közel állsz hozzá. Ha kirúg, akkor így maximum oldalra lök el, nem telibe kap.

2011. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mitől?
2011. nov. 29. 18:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen! Meg dugd bele a fejed a seggébe!! :D Amúgy se tudom miért kell ilyen közel hajolni a seggéhez! Állj oldalra, mert megijed valamitől vagy nem szereti ha a faránál mászkálnak, vagy amúgy is rúgós...és ettől kirúghat.

[link]

Így kell állni.

2011. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A saját lovaimnál én is állhatok így, de ismeretlen(ebb) lónál háttal állok mellette, lehetőleg közel a lóhoz. Ha közel vagy, úgy nem tud lendületet venni, és legfeljebb kigurít a boxból az udvar közepére. Ahogy a videón csinálja, úgy, ha rúgós lenne a ló, simán teliberúghatná pofán vagy mellkason, aztán koporsó.
2011. nov. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igényes lovardákban ezért gyilkolnak. a ló farkát nem szabad fésülni mert kitéped szép lassacskán és nem lesz farka. kézzel szépen szét kell szedegetni. tudom, kényelmetlen, uncsi, fárasztó... de hát ez van
2011. nov. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, tudod létezik egy sörényspray nevű igen jó kis találmány, amivel a ló farka könnyen kifésülhető lesz, és nem tép ki egy szálat sem.


Egyébként igen, így kell állni, ha már félig meddig bízol a lóban, hogy nem fog megrúgni. Egyébként oldalról fésüljük a farkukat. Én még ennél is "merészebb" vagyok a saját lovamnál, teljesen beállok a fara mögé, mert úgy esik kézre, és mert tudom, hogy soha, semmilyen körülmények között még a patáját sem emeli fel, ha mögötte vagyok. Mondjuk neki a hasa alatt is lehet bujkálni, de ez nem ide tartozik. :)

2011. nov. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom azok a sza*r spray-k annyit érnek mint az emberik. Amúgy én is hallottam már róla, az egyik lovardában szoktak is mindig használni olyat.
2011. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon is sokat használnak!! Ugyan is olyan mintha te balzsammal megmosnád a hajad!!
2011. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!