Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen egy lovaglóóra?

Milyen egy lovaglóóra?

Figyelt kérdés
Nemsokára, azaz 2 nap múlva kimegyünk az egyik lovassulit megnézni anyukámmal....ha minden igaz, hiszen megígérte. :) A Nimród Lovasegyesülethez szeretnék, és ha rajtam múli fogok is járni, már alig várom! Hát...nincs még meg a kobakom, csak lábszárvédőm van, meg lovaglózokni, meg kesztyű. Ugye farmerba is nyugodtan lehet lovagolni? :) De most annyira ez nem érdekel, hanem az hogy ott milyen egy lovagló óra? 1500Ft azt tudom. :D És mindenki aki odajár azt mondja hogy jó. Elhiszem! :) Meghát, ha 2 nap múlva nem is tudunk elmenni, akkor hétvégén ellehet menni, vagy csak hétköznap? Előre is köszi a válaszokat! :D
2011. nov. 1. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem addig ne menjetek, amíg nem egyeztettek időpontot! A legtöbb lovardában nem tudnak foglalkozni csak előzetes bejelentkezés alapján a lovasokkal. Én sem vállaltam soha senkit, aki beesett az utcáról - egy lovardának is megvan a maga rendje, no meg a lovakat sem tudhatod, mikor mentek, van-e még pihent ló, vagy aznap már dolgoztak, stb. Szóval mindenképp kérjetek időpontot!

Hogy milyen egy lovaglóóra? Nos, nem tudhatom, hogy az adott helyen milyen, ha kicsit is jól csinálják, akkor voltizshevederrel, futószáron kezdesz. Lábszárvédő szükségtelen még, kesztyű is teljesen fölösleges, farmernadrág nem való lovaglásra, inkább egy nem túl bő melegítő és kobak mindenképp kell!

2011. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Igazából nem kell semmi extra, főleg kezdetben. Hosszú kényelmes nadrág, kobakot akár ott is lehet kölcsönözni, és olyan cuccok amiket nem sajnálsz. Ha előszőr mész, akkor futószáron leszel. Az oktató elmagyarázza, hogy mit hogyan kell. Hova tedd a lábad, hogy maradj egyensúlyban, mi a különbség az ügetések között, egyensúly gyakorlatokat kell csinálnod a ló hátán lépésben aztán óráról-órára mindig tanulsz új dolgokat.
2011. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Ja, ez lemaradt. Nálunk főleg hétvégén vannak sokan, de szerintem mindenhol van hétköznap és hétvégén is oktatás.
2011. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából, már kétszer is voltam lovagolni, de csak nyáron egy farmon. Ott megtanultam lépni, ügetni, és már vágtáztam is, csak az nem megy túl jól. Ott is csináltunk egyensúly gyakorlatokat, meg futószáraztunk. Köszi a válaszokat! Már alig várom hogy újra lovagoljak! :D
2011. nov. 1. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:
attól függ mien szinten tudsz lovagolni. ha most kezded, futószáron fogsz menni voltizsba. Utána szabadon lépés utána ügetés utána vágta. persze előtte futőszáron nyeregbe. Am lovagló órákon amiket csinálni szoktunk: átváltás. átlóváltás, egykézel menni, kengyelből-kengyelbe, tanügetés és könnyű ügetés kengyel nélkül. 2 pontos ülés és még sok minden. verseny előtt gyakorlások persze. edzés közben az oktató középen áll és mondja h mikor mit kell csinálni és a hibákat korrigálja. A lassabb jármodban közlekedő lovak beljebb haladnak. kobakot, gerincvédőt meg ilyeneket kapsz ha nincs. ha valami kérdésed van még írj:) szívesen válaszolok, de szerintem a lovaglótársaim is :)
2011. nov. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 óra alatt "megtanítottak" még vágtázni is? Nekem minden külön volt. Előszőr futószáron, aztán osztályban, és még a szár kezelésre is külön alkalom volt, hogy minden mm pontosan történjen, és ha valami rossz azt az oktató egyből ki tudja javítani.
2011. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!