Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idősen lehet egy...

Falun kérdése:

Mennyi idősen lehet egy csikót elválasztani az anyjától?

Figyelt kérdés
Ha fiatal csikót szeretnék vásárolni, hány "hónapos" kortól lehet már elvinni?
2011. nov. 1. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 6 hós korban lehet leghamarabb leválasztani, de ha ilyen fiatal csikót veszel, számíts arra, hogy:

-egyedül nem fog megmaradni, esélyes, egyszerűen belerohan a világba, mert keresi az anyját

-nagyon sokat fog visszaesni a fejlődésben, miután elvitték az anyjától és még ráadásul idegen helyre is kerül

- csikótartáshoz nagyon szuper körülményeket kell teremtened, nem tudom, mi áll rendelkezésedre, de stabil, erős fakarám, jó nagy, lehetőleg legyen legelőn a csikó és mindenképp legyenek vele kortársak (idősebb lovakkal nehezebb összeszoktatni, mindig a legkisebbet bántját, elverik a kajától, stb.)


Ha mindenképp fiatal csikót szeretnél, jobb, ha kancát veszel, vehemmel, aztán nálad megellik.

Viszont a kérdésből úgy látom, nagyon kezdő vagy, egyáltalán minek akarsz lovat venni - pláne csikót - ha egyáltalán nem értesz hozzá? Nem bántásból mondom, de nagyon durva dolgokat tud egy abszolút laikus elkövetni - puszta jó szándékból is! - a csikóval.

2011. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En is vettem csikor mondvan hogy mit nekem egy lo, elvegre kutyat is tartottam mar, direkt csodorcsikot 10 honaposat. Na nefelj mert megtanultam a lecket.
2011. nov. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes választási csikót venni, 2-3 éveseket alig többért lehet kapni, és ők már jóval hamarabb hadrafoghatóak.
2011. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kancacsikó mlg csak 2 hós volt kötőfékben neki vitt az istállóajtónak mert úgy akartam kivinni hogy az anyja nem volt otthon (és kereste) majdnem eltört a karom és ne vegyél csikót!!! ha enyire kezdő vagy!!
2011. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem akarok csikót venni.


Csak kérdés volt, mert lovagolni járok és ott nem tudták.


Jómagam maradok inkább az akvarisztikánál. :)

2011. nov. 2. 11:52
 6/7 Bea52 válasza:
Szia! Ez nem valasz akar lenni, csak mar annyira elegem van abbol hogy valaki feltesz egy kerdest, es rogton gondoljak az emberek hogy ezt, meg azt akar. Ez egy olyan oldal, ahol valaszokat kellene hogy kapj a kerdeseidre.. En peldaul megszerettem volna tudni hogy hany honaposan lehet elvalasztani a csikot az anyjatol, nem azt hogy miert ne vegyel csikot! Ez nem kapcsolodik a temahoz! Es nem is fontos.. Ha valaki feltesz egy kerdest mert esetleg tudni akarja akkor egy valaszt kellene adni neki. Nem pedig magyaraszkodasokat amelyek abszolut nem kapcsolodnak a temahoz! Bocsanat kerdezo hogy ez nem valasz, de ezt le kellett irnom..:(
2018. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bea52 válasza:
Meg az elozo valaszomhoz elfelejtettem hozzairi hogy Szerintem a kerdezo azt nem keri hogy azt mondjak neki hogy ha ezt meg azt nem tudod, akkor ezt se csinald vagy azt se csinald! O csak egy kerdest tett fol, nem azt kerte hogy kioktassak hogy ha ennyire kezdo akkor ezt ne csinalja. O csak egy sima kerdest tett fol nem is akart csikot venni es maris jottek azok a valszok amiket foljebb leirtam.. En ugy vagyok vele (lehet mas nem) hogy ha csak ilyen valaszaid vannak akkor inkabb ne is irj mert a kerdezo egy normalis valaszt akar vagy egy tortenetet/tapasztalatot mas emberektol. ami hasznos lehet szamara. De ez nem hasznos! Es az ember azt hiszi hogy milyen sok ertelmes valasz van erre a kerdesre! De nem, mert a fele ilyen kioktatos... (Nem kifejezetten ennel a kerdesnel)Bocsanat megint kerdezo..most en sem irtam ertelmes valaszt, de en ugy tudom hogy 7-8 honaposan el lehet valasztani egy csikot az anyjatol..lehet hogy tevedek :)
2018. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!