Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek egy ilyen ló...

Szerintetek egy ilyen ló nekem való?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek, ne hülyézzetek le, nem nagyon tudom a helyes kifejezéseket, de remélem értitek. Szóval egy nem nagy méretű, de nem is kis méretű pónit szeretnék, de valami sportpónit, amivel ugrani is tudok. 2 éve lovagolok, és 30-40 km-es körzetben nincs olyan normális lovarda, ahol lehetne iskolalóval ugrani. A legtöbb klassz helyen csak saját lóval lehet. Ahol most lovagolok, ott azért nem lehet, mert a lovak így is túl vannak hajszolva. Ezért szeretnék egy pónit. Nagy lovat még szívesebben fogadnék, de az elég drága, ami jó. Milyen fajtát ajánlanátok? És egyetértetek azzal, hogy lovat szeretnék? Miket tudnátok még első lóval kapcsolatban tanácsolni? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm! Ja, és mi az, ami kb. 300.000 Ft-nál nem kerül többe?
2011. okt. 23. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:

sport poni,csak akkor vegyél lovat ha van szakszerü segítséged és anyagi hátered! (a ló mérete nem függ össze az árával szoval ne ez alapján válassz)


120cm alatt=poni

148cm fölött=nagyló

148cm alatt=kisló ha ez segíti a választást.

2011. okt. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél nyugodtan nagylovat! Ha a pénz akadály, akkor semmilyen lovat nem kéne vegyél, mert nagyon költséges, hiába számolod ki, hogy mennyi lesz egy hónapban, közbejöhet bármilyen betegség, csak példaként egy kólikaműtét fél milla... Nagylóban is van 350ért nagyon jó, csak pl anyagi okok miatt adják el... Ismerősöm 150ért vett egy nagyon jó ugrólovat, a volt gazdi pont annyival tartozott, a ló is elkelt, és jó is volt. A pónit hamar kinövöd, szóval hidd el, jobban jársz egy nagyobbal..
2011. okt. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát először is,azzal tisztában kell lenned,hogy a lótartás akár póni,akár nem nem olcsó dolog.

Ha van arra lehetőséged,hogy takarmányozd,megfelelő körülményeket biztosíts neki és az esetleges orvosi ellátását is finanszírozni tudd.

Ha ezeket meg tudod oldani,akkor vágj bele.

De,én inkább a bértartást javaslok,nem tudom,hogy van-e saját istállótok,ha nincs,mindenképpen bértartás kell.De ahhoz,hogy bértartásba add,előb vegyél egy pónit.De a vásárlásnál mindig figyelj a következő szempontokra:

-A fajtáját tekintve tisztavérű vagy nem.

-A póni fajta magasságához,ő illik -e

-Nincsenek-e rajta külső sérülések

-A lábaival minden rendben van-e

-Hogy viszonyul az emberhez

Mielőtt megvennéd,mindig próbáld ki párszor milyen rajta lovagolni.Tudod egy ugrólónak legyen az póni nem szabad félnie az embertől.Megfelelően kell reagálni a szársegítségekre és egyebekre.És mikor megvásárolod mindig vigyél magaddal egy állatorvost és egy tapasztaltabb lovast.Nos ha megvan a ló,én bértartása javaslok.Ami annyit tesz,hogy elviszed egy lovardába a lovad és ott tartják,te fizetsz érte (ők persze takarmányozzák,ellátják és még az orvosi költségeit is finanszírozzzák.) Persze akkor azt is meg kell engednek,hogy akik lovagolni járnak oda,lovagolhassanak rajta.ÉS A LEGFONTOSABB hogy ahhoz hogy lovad legyen legyél tapasztaltabb lovas.Egy embernek aki lovat vesz mindig tudnia kell lovagolni.Ha még nem tudsz.azt javaslom minnél hamarabb tanuld meg.

Az ugró pónikról pedig annyit tudok,hogy van egy olyan fajta hogy Sportpóni,amit tudnod kell erről a fajtáról:

Sportpóninak kiemelkedően egyensúlyban mozgó lovat kívánunk, kellő erővel és kitartással. Mozgása korrekt, elasztikus, mindhárom jármódban térölelő. A sportpóni legfontosabb értékmérő tulajdonságai a lovagolhatósági kritériumokkal határozhatók meg.

Nem lehet magasabb 147 cm bottal mért marmagasságnál, és nincs értelme 122 cm-nél alacsonyabb marmagasságnak. Kívánatos mérete 138-147 cm közé esik.


És pénzben pedig egy javi bértartás kb.100-150 ezer Ft körül van.

Remélem segítettem,ha van még kérdésed,írj privátba

Üdv

Egy tapasztalt lovas:)

2011. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy lovat nem csak megvenni kell, gondozni is. Ha nincs pénzed rá, a ló nem tud magának ételt venni, magának kitakarítani az istállóját. És bértartásban akarjátok tartani? Az is több ezer forint havonta.
2011. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó előtti, az a havi 100-150 ezer kicsit túlzás. Ha nem versenyistállóban tartja, akkor közel sem annyi. Legfeljebb, ha nagyon lesérül, és folyamatosan gyógyszerezni kell, meg állatorvost hívni mellé.

Szóval azért ez túlzás.

2011. okt. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó!Én űgy tudtam annyi.Lehet rosszul tudtam,tudod azért mindig tanulunk valamit!:)
2011. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Minden lovasnak tudnia kell az alábbira a választ, csak akkor lehet lovad, ha erre válaszolsz: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__2310007-miert-..
2011. okt. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de a jó póni, az drágább mint a jó nagyló.

Bértartás árában inkább nincs különbség.

Csak akkor vegyél lovat, ha anyagilag bírjátok a költségeket!

2011. okt. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!