Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha már jártam lovagolni de...

Ha már jártam lovagolni de most már sajátot szeretnék?

Figyelt kérdés
Jártam barátnőmhöz lovagolni most már nem járok de ha vennénk egy lovat akkor akkor úlyra belelehet szokni?És egy kezdőnek milyen lovat ajánlanátok ha lehet képpel.
2011. jún. 30. 16:09
1 2
 1/15 anonim válasza:
nem úlyra hanem újra
2011. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen lovaglásra?? Hobby vagy versenyszerű??
2011. jún. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

a kezdő mit jelent nálad? azt, hogy ügetni és vágtázni már tud, de még nem olyan biztos az ülése, vagy azt, hogy semmit nem tud, csak ült már lovon?

Amíg nem tudsz minden jármódban biztosan lovagolni, addig nem érdemes lovat venni. Ehhez nagy elkötelezettség kell, és jobb először táborokba járni, vagy félbértartásba kivenni a lovat, hogy tudd, milyen felelősség, s csak utána venni egyet. Amíg nincs meg a kellő tapasztalat, vagy nincs melletted egy edző, aki segít, addig ne gondolkozz lóvételen, inkább járj táborokba a nyáron, hogy megtanulj róluk mindent, sokkal jobban jársz, mintha vennél magadnak egyet most, és a fejedre nőne, vagy nem bírnál vele.

2011. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
tudok minden járómódba menni csak nem annyira biztos az ülis és csak hobby lovaglás
2011. jún. 30. 17:03
 5/15 anonim ***** válasza:

Akkor lovagolj még legalább fél évig míg biztos lesz az ülésed és majd utána gondolkozz ezen!

A ló az egy pénznyelő ha otthon is tartanád legalább 20-25000ft egy havi tartása!

2011. jún. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Saját lóhoz először tanulj meg normálisan lovagolni, szedj össze minél több tudást a lovakról, tanulj meg bánni a lovakkal. Legyen meg a kellő anyagi háttered, mert az egy dolog, hogy megveszed, de azt etetni kell valamiből + kovács, állatorvos... ez nem kis összegek lehetnek.

Bértartásban is tarthatsz lovat az 30-40 ezerről indul/ hónap + kovács és állatorvos.

De előbb tanulj meg jól lovagolni egy közeli loviban és a lóval való bánásmódot is megtanulhatod, meg hogy mennyi idő és energia. Ha lovad van akkor naponta foglalkozni kell vele, trágyázni, kaját beszerezni és nincs nyaralás, mert minden időd rá megy. Ha bértartásban van akkor is illik mindennap, de legalább egy héten 5x kimenni hozzá, még ha nem is ülsz fel, akkor is.

2011. jún. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? A lovad költségeit ki állná? Te vagy a szüleid?

Nem olcsó mulatság egy ló, a bértartás mellett a rendszeres patkoltatást, körmölést, féreghajtást, oltást is meg kell fizetni... Van neked erre ennyi pénzed?

2011. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nm lesz olcsó bogaram,most mondom :/ meg háát figyelj,lehet hogy ez csak egy fellángolás utána megunod mert épp más a fontosabb és akkor micsinálsz ? ott hagyod ? lovagolj még félévet én is azt mondom és utána gondolkozz ezen. ló nem játék!
2011. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
én nem bértatásba tartanám ha nem otthon és vannak állataink az etetés meg ezek nem gond és az anyagi helyzetünk is kiváló szóval eltudnánk tartani 13/L
2011. júl. 1. 11:29
 10/15 anonim válasza:
szerintem újra igen és én 1 hidegvérűt ajánlanék vagy 1 heréltet :) jó beleszokást !
2011. júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!