Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az baj ha egy ló nem hempereg?

Az baj ha egy ló nem hempereg?

Figyelt kérdés
van egy lovam ami álltalában mindig le szokott izadni lovaglás után, de nem akar meghemperegni a homokba, pedig eddig mindig hempergett, az baj ?
2011. ápr. 5. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy meghempereg, hanem, hogy izzadtan. Illene lejártatni a lovat szárazra, mert aztán meg jön a nyafogás, hogy "jaj, nem tudtam, hogy kehes lehet attól, ha nedvesen vágom be a boxba"... Tök mind1, hogy éppen 25 fok van, szokd meg már most!
2011. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem baj. Annyi a lényeg, hogy vizesen tényleg ne rakd be boxba. Ha karámba rakod azzal semmi baj, lesétálja magát megszárad, de boxba izzadtan ne rakd be.
2011. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hanem az, hogy nem jártatod le lovaglás után, hanem izzadtan bevágod a boxba/karámba. Legalább 10-15 perc séta kötelező a lovak lejártatására, nemcsak azért, mert az izzadtság miatt kehes lesz, hanem azért is, mert kb ennyi idő, mire visszaáll a légzése, az izmai, és a keringése a nyugalmi állapotba, és ha nem sétáltatod le, akkor szívproblémái lehetnek, és begyulladhatnak az inai.

Ha nem hempereg sokat, annak csak örülj, mert egy rossz mozdulat teli hassal, és máris beütött a kólika. Tudod a lovaknak nincs hashártyájuk, meg rekeszizmuk, ami megtartaná a beleiket, így azok könnyen elmozdulnak, csavarodnak.

2011. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi akkor megnyugottam, amúgy nem boxba hanem szabadon szoktam enegdni, csak alvásra van boxba
2011. ápr. 6. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!