Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miből generálnak bevételt a...

Miből generálnak bevételt a lovardák és hogy tudnak gazdaságosan működni?

Figyelt kérdés

Kicsit provokatív kérdés, tudom, de őszintén nem értem.


A kérdés annak kapcsán merült föl bennem, hogy feleségemnek az utóbbi 1-2 évben az a hobbija, hogy ahol járunk az országban, keres egy lovardát a környéken, és elmegy egy tereplovaglásra, így már több tucat lovardába vittem Zalától a Hajdúságig.


Én semmit sem tudok a lótartásról, és egyszerűen nem értem, hogy tudják a tulajdonosok ezeket a lovardákat fenntartani. Ha időpontot kérek, szinte mindig üresek, mindegy hogy hétvégéről vagy hétköznap késő délutánról van szó. A 2 év alatt egyszer volt olyan csak, hogy csoportban ment volna lovagolni, a legtöbbször mindig egy ember viszi ki őt a terepre (tehát mondjuk a 10,000 ft-os díjból 3-4-5k elmegy a munkabérre).


Nyilván azokat a helyeket, ahol egy családi háznál van néhány ló, zárjuk ki, most tényleg olyan gazdaságokra gondolok ahol csak lovak vannak viszonylag nagyobb területen, akár egy nagy fedelessel és több pályával.


Kifizetünk 8000-15000 forintot egy óra lovaglásért, előttünk utánunk nincs senki, tehát max 3-4 turnus mehet le egy nap (és ez hétvége) egyszerűen nem értem.

Több helyen jártam, ahol kiderült elég hamar, hogy egy gazdag apuka/ férj finanszírozza a hölgy lovardáját, de azért ez nyilán a ritkább eset (gondolom én)



okt. 19. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Ezek mind fidesz közeli EU-s pénzmosodák. Volt ezekre EU meg magyar pályázati pénz, a fideszes oligarcha vagy stróman meg elnyerte. Abból a pénzből még évtizedekig elvegetál egy ilyen lovarda. Ugyanaz a sztori mint a covid előtt és alatt épült debreceni hoteleké amelyek mind állami támogatásokból épültek NER vállalkozók által. Mind üresen állt évekig, de akkora összeg volt a támogatás, hogy nemcsak fel lehetett belőle húzni az épületet, de évekig elműködtek vendégek nélkül is, most pedig minő véletlen tele vannak kínai vendéknmunkásokkal. Biztos véletlen volt ez is.
okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Lovak bértartásából élnek leginkább, maximum a fele saját ló az állománynak, de inkább kevesebb. Másodlagos forrás a lovas oktatás, foglalkozások, mint a tereplovaglás. Ebből nem sok bevétel van, de a semminél több, meg hát ugye foglalkozni kell a lovakkal, kell hogy lovagoljanak rajta, ezzel ezt is letudják.
okt. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy írták előttem.


- A legtöbb pénzmosás.

- A legtöbbnek csak 1-2 lova van, a többi bértartott.

- Sok az állami és EU támogatásokra megy, ha elfogynak bezárnak.

- Meg van pár szerencsés, ami le tud szerződni filmekre, szállodákkal, sulikkal, beteg gyerekek sulijaival.


De idehaza, ahol nincsenek nagy, pénzes versenyek, sem sokmilliós spermájú tenyészlovak, veszteség az egész.



Mint pár éve a borászatok.

"Hogyan legyél milliomos könnyen? Legyél milliárdos, és nyiss egy borászatot!"

okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyen élek, ahol nagy hagyománya van a lovászatnak (van is olyan ismerősöm, aki ezzel foglalkozik), bár még itt is volt olyan - nagy múltú és nagy nevű - lovarda, ami a 2000-es években tönkrement.

A bevétel nagy része - ahogy írták előttem - bértartásból származik. Ami egyébként rohadt drága dolog, de sikerül beindítani az üzletet, és ha olyan helyen vagy, ahol ennek van realitása, akkor ebből könnyű jókora bevételt bezsebelni.

A lovaglás is elég trendi hobbi, és azért ez sem a minimálbéresekre van szabva. Ennek egyébként marketing ereje is van, ismertebb lesz a nevük, és bértartásban is inkább választják az ügyfelek azt a lovardát, aminek ismertebb a neve.

okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!