Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem lehet ettol baja a lovamnak?

Nem lehet ettol baja a lovamnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma szamomra eleg sokkolo dolog tortent, amiben a velemenyetekre lennek kivancsi. Van egy lovam, 175cm kb 550kg. Ma mikor a patamosoban furdettem, a lovaszok az istalloba levo konnektorba bedugtak egy (kulteri) hosszabitot, amivel funyirot toltottek (amire ra kell ulni). Es nem volt mas lehetosegem, mint hogy atsetaljunk a loval rajta, mivel keresztbe ment mindenen a hosszabito. Mar tobben is atsetaltak rajta elottem loval es magukba is, igy gondoltam nem lesz baj. Amikor mentem volna at a lovammal, hirtelen ereztem, hogy megugrott es nem is ertettem. Aztan jottem ra, hogy valoszinuleg megrazta. Aztan tobb emberrel is megnezettem, hogy nehogy baja legyen. Ma meg 2x is kimentem, setaltunk, normalisnak tunt, csak annyi, hogy nagyon porgott es kicsit eleven volt. Az lenne a kerdesem, hogy mar igy utolag lehet baja? Nagyon feltem, a lovaszok a kepembe is rohogtek, ami eleg rosszul esett nekem. Nekem o a mindenem, tuzbe mennek erte, remelem minden rendbe lesz. Valaszokat elore is koszonom!
aug. 28. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg orvos megnézhette volna, ha pláne aggódsz is.
aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megúsztátok, valszeg mostmár nincs baja, de a kábelen átléptetés tud veszélyes lenni! Nem szabad! Főleg patkóval nem.
aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Hivtunk tobb orvost is, vagy nem vettek fel, vagy nem volt idejuk kijonni :(

#2 igen igazad van! Csak ugy gondoltam, hogy biztonsagos, mivel tobben is atmentek mar, meg azt hittem hogy legalabb rendes kabel van a lovak korul bedugva keresztbe az egesz istallon at://

aug. 28. 23:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy baja van, nálunk is néhányszor megrázták magukat a lovak a villanypásztoron, mire rájöttek, hogy az nem jó. A lovászokkal ne foglalkozz, akkor se, ha bunkók, de legközelebb tényleg óvatosan a kábelekkel.
aug. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz semmi baja, ha megrázza az áram ami a konnektorból jön. A villanypásztor ugyanúgy megrázza. Akkor lehetne baja, ha magasabb feszültségű áram rázza meg.
aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A konnektor és a villanypásztor nem egy szint...
aug. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!