Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Attól megzúzódhat a lábujjam,...

Attól megzúzódhat a lábujjam, hogy rálép egy ló?

Figyelt kérdés
Mármint van rá esély, hogy nem tört vagy repedt el, csak megzúzódott? Egy légy repkedett a lábánál, és így dobbantott egyet vagy hogy mondják, szerintem tudjátok mire gondolok.
aug. 24. 20:05
 1/8 A kérdező kommentje:
A nagylábujjam.
aug. 24. 20:05
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Meg igen. Jegeld egy kicsit, esetleg polcold fel.
aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Simán. Egy röntgen se ártana.
aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Persze, nekem már csapott rá durván patkóval betonon ló a lábra, egyébként azt hittem amíg a röntgen eredménye ki nem derült, hogy ripityára tört a lábfejem, de szerencsére se törés, se repedés nem volt, csak nyilván zúzódás, de fél öklömnyi pukli volt a lábfejemen. A szalagokat is érhette, az lassabban gyógyult.
aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megyek holnap orvoshoz, csak reménykedni tudtam, hátha van rá esély, hogy nem tört el, ismerősnek volt ilyen, neki rendesen kettétört több lábujja is. Nem fáj annyira nagyon, de szép színes lett.
aug. 24. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
Ki sem kellet volna írnod a saját kérdésedet, hiszen ahogyan azt saját magad is mondod , tudjuk hogy mire gondolsz !
aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Csak hogy tudd: a nagylábujj törése életveszélyes! Ugyanis a lábujjak közül csak a nagylábujjban található csontvelő.


Akár halálos is lehet a törés miatt a véráramba kerülő csontvelő miatt kialakuló csontvelő-embólia!


Ezt inkább ismeretterjesztő céllal írtam ki. Jobb,ha minél többen tudják...

aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Röntgen, orvos. Főleg ha duzzad vagy fáj
aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!