Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovastusa tereplovaglás...

A lovastusa tereplovaglás részét lehet külön sportként csinálni?

Figyelt kérdés
Lovagolok már egy pár éve, és elérkezett az a pont, hogy el kéne indulni valamelyik irányba, ha akorok, én pedig akarok. A lovastusa tereplovaglós része nagyon tetszik, de azt csak a lovastusán belül lehet csinálni, vagy vannak ugyanúgy kifejezetten olyan versenyek, mint például díjugratásban? Az edzőmmel is fogunk erről beszélgetni, de most elutazott egy hónapra, meg én se tudok menni tanév elején edzésre. Egyébként úszom is, inkább az a fő sport, a lovaglás inkább hobbi, de arra is járok heti 2-3.

aug. 23. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Igen. Militarynak hívják.
aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A kettő ugyanaz. A military a lovastusa. 3 részből áll.


Kérdező! Szerintem esetleg a tájékozódási lovasversenyre érdemes rákeresni. Az TALÁN bejönne.

aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem az csak a lovastusán belül van. Egyébként soha nem merült fel senkiben, hogy azt is bevezethetnék versenyekkel meg minden? Ha nem, miért nem? Vagy nagy hülyeség lenne?
aug. 24. 08:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint igen. Jó kérdés, én csak hobbi szinten lovagoltam, ott meg terepre jártunk.
aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szabadidős versenyeken van ahol szokott lenni a military terep része külön versenyszámként kiírva. Terep és sima akadályokkal, többféle magasságokon is ki szokták írni.
aug. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Erdemes beruhazni egy air-vest-re, mert gyakran esnek a lovak a lovasra, ugyhogy szerintem azzal kezdd :)
aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szabadidősön van, cross, vagy derby néven fut. Heti egy-két edzés mellé hobbinak szerintem elég is. Nem sok ilyen verseny van, de azért akad.

6: Miért ijesztgeted, azért nem mindennapos a durvább bukás. Nyilván előfordul de nem gyakoribb mint ugróban. Attól még a mellény jó tanács.

aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetek senkit, de szoktak durva esesek lenni. Aki ezt a sportot uzi, nem baj, hogy tisztaban van a kockazatokkal is.
aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És a szabadidős versenyekhez nem is kell vizsga? Felszerelés nyilván kell, de vizsga nem?
aug. 27. 12:55
 10/12 A kérdező kommentje:
És a hivatalos versenyeken gyakran van csapatos lovastusa?
aug. 27. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!