Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan fejlődhetnék?

Hogyan fejlődhetnék?

Figyelt kérdés

Na most lehet hogy hosszú lesz ezért előre is bocsi.

Szóval régóta lovagolok és semmit sem fejlődök. Heti 1szer max kétszer megyek, és nincs saját lovam. A környékünkön nincsenek nagyon jó lovardák, inkább tömeg helyek akiket csak a pénz érdekel (direkt nem írok helyet).

Mindenki mondja hogy "ha fejlődni akarsz vegyél magadnak lovat" de én még kiskorú vagyok a szüleim meg nem engedik, mert szerintük csak elcseszném az időm a saját lóval( nem is követelem rajtuk hiszen ez az ő döntésük).

Így viszont csak körbe-körbe poroszkálok az iskola lovakon. Az összes családtagom támogat a lovaglásban de mind elkönyvelik egy sima hobbinak amivel kár is foglalkozni. Egyszerűen már hiába akarok nem tudok fejlődni (pedig a környék összes lovardáját végig jártam. Mindenhol csak a vágtáig jutottam el, esetleg nagyon kicsi ugrásokig (emelt kavaletti). Hogyan tudnék fejlődni? Volt valaki ilyen helyzetben hogy megrekedt egy szinten? Ez nem egy "hogyan győzzem meg a szüleim a saját lóról kérdés" mielőtt valaki félre értelmezné



júl. 7. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Huh... Hát nem egyszerű az eseted, de mint valaki aki még nem nagyon lovagolt csak azt az elvet űzöm, hogy minden fejben dől el így megpróbálok pár tanácsot adni.


Olvass könyveket melyekben a neked kellő szinthez megtalálod a tökéletes írott oktató anyagot. (Könyvtárakban könnyű hozzá jutni)


Nézz oktató videókat neten, sok van fent angolul illetve magyarul is majd ha úgy érzed fejben megy fokozatosan próbáld meg átültetni a gyakorlatba is.


És végezetül próbálj meg ráhangolódni rá kapcsolódni a lóra érezd a rezgéseit figyelj oda, hogy mit tud és szeretne is megcsinálni mert ha erőlteted nem fog menni.


S ami a legfontosabb kitartást és sok szerencsét!

júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
júl. 7. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell saját ló ahhoz, hogy fejlődj. Heti 1-2 lovaglás a szinten tartáshoz is kevés lehet bizonyos esetekben. Javaslom, hogy menj el hétvégi kurzusokra (van elméleti és gyakorlati is, van ahol nem kell ló a gyakorlathoz, mert adnak, de az ritkább). Válogasd meg azért, hogy kinek fizetsz, mert sok a szélhámos. Így szerezhetsz kapcsolatokat is, akik talán tudnának neked segíteni, hogy mégis találj magadnak a környékeden jobb edzőt, mert lehet, hogy van egy csomó magánhely, ami kevésbé hirdeti magát.
júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Hol találok pl facebook csoportokat amiket érdemes figyelni?
júl. 7. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előszőr is, neked egy jó edző kellene, nem saját ló. Menj ki lovardákba és lovagolj sokat segítségért cserébe. Járj el versenyekre és figyeld meg a profi lovasokat, hogy csinálják. Én is voltam ebben a helyzetben, de mindig van megoldás.
júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A környék összes lovardáját végigjártam. Magánt is. Még egy van az az utolsó reménységem. Tudom hogy nem saját ló kell nekem, egyelőre nincs is tervben, kifejtettem hogy milyen okok miatt. Az eddigi "edzőim" semmit nem segítettek. Ha kérdeztem hogy mit kell javítanom az ülésemen akkor kitértek a válasz alól. Szakot választani pedig eddig mindig csak saját lóval lehetett... Eddig egy igazán profi helyen voltam de ott egyből elutasítottak. Lóra sem engedtek ülni, közölték hogy nekik sport lovaik vannak, és azokra meg nem ülhet fel olyan tapasztalatlan ember mint én. Illetve volt egy másik jó hely, de ott már csak pónikon lovagoltatnak kisgyerekeket, és abból már kinőttem. Ott kezdtem lovagolni és sok mindent köszönhetek annak a helynek.


Ja és bocsi ha ezt a szöveget/hasonlót kétszer küldtem el, csak először befagyott az egész gyakori, és nem mutatja hogy elküldte az előzőt, szóval leírtam mégyegyszer

júl. 7. 18:16
 7/9 anonim válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet de én 6 éven keresztül lépésben vezetgették a pónit és kész de én a pici díjlovaglást is javasolnám és a szőrén lovaglást. Ha eddig pályán voltál de van lehetőség tereplovagláshoz akkor azt is javasolhatom de a voltage hevederben trükköket is gyakorolhatsz vagy zabla nélkül alakzatok kilovaglása. Ha westernben lovazol akkor hordókerülés és társai. De erről a szülőket és az edzőt kell megkérdezned
júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki segített, megoldódott a probléma:) Találtam egy nagyon jó edzőt, még csak egyszer voltam nála de máris többet javított az ülésemen mint bárki más :)
júl. 18. 09:57
 9/9 anonim ***** válasza:

-Olvass szakkönyveket (ha írsz, tudok elérhetőséget róluk)

-Járj el kurzusokra amik nem igényelnek saját lovakat

-Nézz sok versenyt próbálj bele látni a kulisszák mögé

-A pénzedért igen is várd el a megfelelő oktatást

-Építs lovas kapcsolatokat, talán ez számít a legtöbbet!

- Nem tömeg, hirdetett lovardákba kell járj, hanem kis pici eldugott magánszemélyekhez 2 lóval is akár, ők többségêben becsületesek a pénzért.

-Segíts be az istálló-lovak körüli munkába.

júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!