Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A fríz ló milyen lovas sportra...

A fríz ló milyen lovas sportra alkalmas?

Figyelt kérdés
A legnagyobb álmom az hogy legyen egy fríz kancám. (Lesz is valószínűleg később) A kérdés az lenne hogy díjugratásra meg lehet-e tanítani, tudom hogy nem erre van tenyésztve, viszont ha erre nem lenne alkalmas semmi képpen (rendes díjugratásra gondolok versenyekkel) akkor mire lenne? (Lovaskocsis sportokat nem szeretnék, tudom hogy főként arra van tenyésztve) viszont díjugratni lenne az álmom egy fríz kancával aki az enyém. Tehát a kérdés milyen lovas sportra alkalmas a fríz ló?

jún. 23. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Díjugratásra nagyon nem, ha tudna is ugrani nem tenne neki jót. Díjlovaglásra legfeljebb.
jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Én is azt tudom mondani, mint az előző, díjlovaglás.
jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogathajtás, díjlovaglás
jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Díjlovaglás, fogathajtás éppen ahogy előttem is írták. El kell döntened, hogy a ló fajtája a fontosabb vagy a szakág amiben szeretnél fejlődni/versenyezni. Én annak a híve vagyok, hogy ne fajta alapján válassz lovat magadnak.
jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az a szerencsés ember vagyok, akinek a szakág (díjlovaglás/idomítás) és a fajta választás (fríz) is pont egybeesett, mindegyik az eleganciáról, barokk korról is szól egy kicsit.


Azzal számolni kell, hogy a frízeknek akciós a mozgása, de pl. az egyensúlyuk általában nem megfelelő, a mozgásuk nem olyan "elasztikus, könnyed", nem az "atlétára" hasonlít, ahogy a díjlovas szabályzatban ezt megfogalmazzák. Elég nehéz és kevésbé hajlítható lovak a hattyú nyakukkal, ezeket a mai díjlovas sportban nem igazán díjazzák. Sok köztük a gyenge, szabálytalan lábállású ló is..inkább csak az alacsonyabb szintekre ajánlják.


Meg persze az is számít, hogy a bírók mit preferálnak, hiszen a pontokat ők adják.

júl. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!