Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt a lovat mondhatom így...

Ezt a lovat mondhatom így sajátomnak?

Figyelt kérdés

Adott egy lovarda, aminek a tulajdonosa apám nagyon közeli és nagyon jó barátja, több mint 30 éve. Van ott egy ló, akit csak én lovagolok, és csak én foglalkozok vele (néha a barátom, ha úgy van hogy én nem tudok kimenni, lepucolja, meg picit sétál vele, de ez elég ritka. Neki van ott egy lova, együtt szoktunk menni.). Igazából csak papíron nem az enyém, amúgy pedig én neveltem, én lovagoltam be (nyilván szakemberrel), meg ahogy ma kinéz szinte az egész az én munkám.

Bértartásért nem fizetünk, az ismerettség miatt, a tulajdonos engedte el. Valószínűleg ha én nem lovagolnám akkor senki, meg az anyját nagyon szerette a tulajdonos, így biztos ott lenne a ló, nem adta volna el.



jún. 22. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Miért lenne a tiéd? Legyél hálás, hogy a közelébe engednek.
jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem a tied
jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Majd ha papíron lesz a tied, akkor mondhatod a tiednek. Addig semmilyen követelésed nem lehet és legyél hálás, hogy lovagolhatod.
jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem a tied.
jún. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Abszolút nem a tiéd. Tulajdonjoga semmilyen formában nem tartozik hozzád.

Ha egy alkalmazott tragyazza, pucolja, eteti, itatja, attól még nem az övé.

Ébredj fel, ne verd magad kalandba. Még jó, hogy aki eddig írt, egyöntetűen megmondták mi a frankó!

jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
92%
Nem. Ne nevezd más lovát a sajátodna.
jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért kérdeztem, mert még akié hivatalosan a ló is, ő is azt szokta mondani hogy menj a lovadhoz, ugorjatok a lovaddal stb...
jún. 23. 11:50
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha te fizetsz utána minden felmerülő költséget (állatorvos, takarmány, patkolás, összes felszerelés) akkor sem a tiéd. De nem is értem a kérdésed. Az iskolában is mondják, hogy menj a termedbe, ülj a helyedre, mégsem a tiéd az iskola, a terem vagy a pad.
jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Látom még mindig nem engedted el a dolgot, és magadenak hiszed.

Miért jo ez, hogy hamis illúziókba vered magad?

Miért számít, hogy más mit mondd? Attól még AKKOR se lesz a tiéd.

Ha esetleg eladják, és megfizeted az árát, na AKKOR lesz a tiéd. Vagy,ha ajándékba tényleges teljesen átruházzák rád. Erre viszont, nagyon kicsi az esély.


Ha a tulaj azt mondja, tiéd a ló, mert mondjuk jópofa, akkor se a tiéd. Mert jól tudja, az attól még az övé, csak veled kedves, mert látja be vagy sózva a lóval kapcsolatban. Hány éves vagy? 12?

jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!