Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikis a lovam mit tegyek?

Csikis a lovam mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves lovam és nagyon csikis ráadásul még a bögjök is szeretik ami elég idegesítő. Pucoláskor, magas fűben való lovagláskor nagyon vigyázni kell vele, mert ledobhat, megrughat. (Nem nevelési problémás.) Vastagodhat a bőre? El fog valaha múlni ez az állapot?

jún. 22. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elmúlni. Légyspray, légymaszk, légytakaró stb segíthet de nincs 100%-os megoldás. Részvétem, az én lovam is brutál érzékeny a rovarokra, kínlódás vele a nyár
jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Mindenképp keress egészségügyi szakembert, lóállatorvost! Előfordulhat, hogy legyint rá a doki, akkor keress másikat. Az ilyen fajta érzékenység legtöbbször belső fájdalomra utal. Mit eszik? Van előtte mindig széna? Jó minőségű, nem penészes? Mennyi fehérjét visz be? Mit tudunk az előéletéről?

Minden fontos lehet. Első sorban a táplálkozásra tennék nagyobb hangsúlyt, de mindenképp olyan dokival konzultálj, aki szerint ez probléma, mert az is. Nem a ló köcsög vagy ilyesmi, szinte ezer százalék, hogy valamilyen egészségügyi problémája van.

Amíg a probléma fennáll én munkából is kivenném, mert csak az ellenszegülés fog nála erősödni.

jún. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
1-es vagyok, bocs az felett átsiklottam hogy pucoláskor is rúg. Az viszont valóban jó eséllyel fájdalom jele, érdemes átnézetni állatorvossal
jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Makk egészséges így született van friss röntgenje, vérvétele ez az egész testén ilyen és elvileg a felmenői is ilyenek
jún. 22. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Az idegrendszer is az egészség része.
jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Mondhatsz amit akarsz, valami baja van a lovadnak, ahogy a kettes mondja. Ez a viselkedés nem normális, nem öröklés kérdése. Lehet hogy a felmenői is hasonló problémákkal küzdöttek, de ez nem jelenti azt, hogy ez örökölt, vagy a ló tulajdonsága. A lovadnak fájdalma van. Nyugodtan tagadd le, keress rá valamit, ami elnyomja a tüneteket, de a problémát nem fogja megoldani. Sajnos kívülállóként ebbe nincs beleszólásunk, de mint tudjuk, minden lovat nem is lehet megmenteni.
jún. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma megnézte az állatorvos száraz a bőre mert az előző gazdája nem jól tartotta más gond nincs
jún. 25. 15:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lovamat 15 állatorvos vizsgálta, a 16. Tudott rájönni a problémánkra.
jún. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!