Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyírrothadás? Szerintetek?

Nyírrothadás? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Bértartásban van, 4 éves mén. Műtéti felépülés végett nem tudtam látogatni patás barátom, így kölcsön is adtam gyermeklovagoltatásra. Nos ez idő alatt nem figyeltek rá, nem takarították, szarban sárban állt. Nyírrothadás lépett fel, és beköpték a legyek, tele volt lárvákkal. Ezt napokig még az észrevétel után sem kezelték, és még csak nem is tettek róla említést.

Eleinte kékkővel, vattával kezeltem. Már pár napja hyperol oldattal, betadinnal illetve klórtetraciklin hidroklorid hatóanyagú kék sprével fújom.

Érzékeny neki, sántít miatta.

Napokig nem voltak hajlandóak boxba sem rakni, fogtam bealmoltam, és közöltem, hogy boxban lesz. Azóta ott van,de nem ganézzák, nekem kell azt is.


2023. okt. 26. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem kezelteted orvossal??

Minden bizonnyal az orvos tudni fogja, hogy mi a lovad baja!

2023. okt. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos + lovarda váltás tudna segíteni. Én egy ilyen helyen egy percig sem maradnék. Mi az ami még ezek után is ott tart téged? Bár tudom nem egyszerű egyik napról a másikról elköltözni és új helyet találni de remélem már keresed az újat.
2023. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha van rá lehetőség, pucolj onnét! Most patarothadás, legközelebb...? Sebesülés, kólika? Ne várd meg!

Egy hétig lehet próbálkozni a vajákolással, utána hívd ki a dokit vagy a kovácsot, egy életre lenyomordhat. Amit nekem mondtak anno: hidrogén-peroxidot boríts a nyírba, egy gézdarabbal sikáld, amíg tiszta nem lesz belül, akár ismételve (bele kell nyomni és oda-vissza húzogatni, utálni fog érte). Utána patakátrányt kell rákenni, gézdarabot beletömmi, még kátrány, az egészre borítókötés, hogy ne koszolódjon (vatta, vetrap, ragasztószalag). 2-3 nap után (napi ismétlés), a kötés elmaradhat.

2023. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs de ha ezeket neked kell, akkor mit adnam a bértartásért?


Vidd onnan amilyen gyorsan lehet + orvos.

2023. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

40 kilométeres korzetben ez az egyetlen lovarda, azért tartom itt, nincs jogosítványom, hogy messzire eljárkáljak hozzá, busz/vonat a menetrendek és a sűrű napirendem okán nem opció.

A kék spré meg a hyperol sokat segített. Kicsit biceg még. Tegnap este voltam nála. Minden nap kezelem. Ma úgy alakult a napom, hogy délelőtt kijutok hozzá.

Ja azóta újra karámba rakták. Szóval újra be fogok almolni egy boxot

2023. okt. 27. 08:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megfontolnám a ló eladását. Ilyen körülmények közt nem érdemes lovat tartani, ha amúgy nem tudod megoldani a lovarda váltást. Ha eladnád lehet jobb sorsa lenne.
2023. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!