Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaskocsi, hintó stb...

A lovaskocsi, hintó stb húzása nem kinzás a lónak?

Figyelt kérdés
Üdv mielőtt valaki elsüti,. tudom ma már nem ezeken közlekedünk javarészt. Régen viszont ezt tették, ill vidéken még látni szekereket vagy miket idős bácsival, (vagy nem időssel 😎), múltkor is mikor kirándultunk csendesebb eldugottabb vidéki út szélén mendegélt a szekér vagy mi a neve. Szóval ezeknek a húzása nem kinzás a lónak? ESETLEG a nagyobb hintóké, vagy olyan kocsiké amikkel régen jártak? (bár úgy tudom túrista látványosságként ma is fel lehet ülni ilyenre , amcsi videókon láttam) köszi
2023. aug. 16. 16:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%

A mai hintók könnyűek. 250-350 kg + ember aki rajta ül. Ha belegondolok, hogy árufeltöltőként 600 kg-nyi raklap cukrot húztam sima Bélával 60 kilósan, akkor ez egy 5-600 kgos lónak semmi, na meg általában kettesben hajtják őket.

A régi kocsik fából voltak, nem is mindig úgy gurultak, mint a maiak, de ott se szakadtak bele a lovak a munkába. Kaptak megfelelő a rákot, hosszabb utakon, meg voltak cserelovak.

2023. aug. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
10 es komoly mozgássérült vagyok nem tudok elmenni. :) köszi
2023. aug. 17. 09:59
 13/14 A kérdező kommentje:
11 es köszönöm
2023. aug. 17. 10:28
 14/14 anonim válasza:
33%
Ki kell próbálni, be kell fogni pár embert a lovasszekér elé (nem csak egyet, had már egy ló erősebb), aztán az út a végén megkérdezzük, milyen volt. :D
2023. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!