Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A Hucul lovasudvar, Szigetcsép...

A Hucul lovasudvar, Szigetcsépen milyen?

Figyelt kérdés

A húgommal szeretnénk elkezdeni lovagolni, és a Hucul lovasudvar csak 10 percnyire van tőlünk. Nem találtam nagyon semmit a lovardáról, csak a Facebook oldalt.

Esetleg nem tudjátok milyen ott az oktatás? Mennyibe kerül 1 óra lovaglás? Megéri oda járni?



2022. febr. 20. 13:38
 1/5 A kérdező kommentje:

Még annyira lennék kíváncsi, hogy nem lesznek-e alacsonyak/kicsik a lovak? Mármint ahogy utána néztem a Huculokat 130-145 cm közé írják, én meg ~170 cm vagyok.

Bocsánat lehet hogy hülye kérdés, de nem értek hozzá.

2022. febr. 20. 13:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hülye a kérdés!

A lovardát nem ismerem, de q magasság, testúly igenis számít. A testúly érthető okokból, de q huculok jól bírják a terhelést. A magasság meg az egyensúlyod és a lábtartasod miatt fontos. Ha túl hosszú a lábad, túllóg a ló oldalán és nem tudsz jó 'jelet' adni a lábaddal neki. Az 170 határeset, ha van hely arrafelé rendes sportlovakkal (160-180 cm marmagasak) akkor inkább azt tudnám javasolni, de nyilván a hely/oktatás minőségétől is függ.

2022. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Boven jo lesz a hucul. En 165 centi vagyok, lovagoltam parszor huculon Josvafon, de mivel eleg zomok lovak, felveszi a testuk a labad hosszat. Nekem boven nem logott le a labam a hasa ala.


A lovardat nem ismerem, de ha ilyen kozel van, akkor menjetek el, probaljatok ki, es ha jol erzitek magatokat, akkor jarjatok oda!

2022. febr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Írok privátot.
2022. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én ajánlani tudom Őket! Évek óta ismerem őket, enis huculokat tartok.

A hucul is tud menni, ugrani és nem, nem ér le róla a lábad.

2022. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!