Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első zablának ez megfelelő?

Első zablának ez megfelelő?

Figyelt kérdés

Lovacskámmal nyáron kezdünk rendesen foglalkozni, jelenleg legelőn, ménesben tölti a napjait.

Mi a véleményetek erről a zabláról? Szerintetek első zablának megfelel? Természetesen még nem most kell, illetve az edzőmmel is konzultálok majd, de kíváncsi vagyok más véleményére is.

[link]


Nekem fontos, hogy minél kényelmesebb legyen a lónak, hisz még nem ülök fel rá, és hiába van óvatos kezem, ha egy sima gumis kikötőn még nem találja a támaszkodást, nem szeretném, hogy kellemetlen legyen neki. Pl. egyszertört zablát semmiképp nem szeretnék neki, nekem nem tetszik a diótörő hatása, illetve hogy becsípheti a nyelvet, nyomja a szájpadlást.


Ha tudtok linkelni ilyesféle zablákat (kétszertört, anatómiailag formált és lehetőleg a szájszegetét sem csípi) hasonló árkategóriában, azt megköszönöm:)



2022. febr. 12. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szia szerintem ez egy jó zabla és talán egy kétszer tört gumis is jó lehet
2022. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon puha zabla, de nem feltétlen ideális minden lónak. Arra jó, amit te szeretnél. A gumis kikötő semmiképpen nem tanít támaszkodást, az a hátat erősíti, lovaglásnál nem használatos, csak futószáron. Segédszár lehet szóban lovaglásnál, de az csak nagyon segédeszköznek, és csak szakember mellett, mert nem szabad túlhúzni és jó csizma nélkül használni. A legjobb ha a támaszkodást az üléseddel, csizmáddal tudod elérni.


Az egyszertört zabláról annyit, hogy az én lovam például csak azt szereti, mert (1) amíg nem tépem le a fejét nincs diótörő hatása, és (2) nem szereti a nyelvén a nyomást, inkább az ínyére támaszkodik, a nyelvét jobban szereti, ha szabadon van hagyva.

2022. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Természetesen többfélét fogunk kipróbálni, ha ez nem jön be. Még csak 2 éves, mire oda jutunk, hogy felüljünk, még nagyon sokat fog nőni és változni.
2022. febr. 12. 14:22
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

A trustnak vannak az Inno sense flexi soft zablái. Ezek nagyon drágák de lehet hasonlót taláni sokkal olcsóbban. Fiatal lónak oliv, D vagy palcas zablat vennek.

Jók a 2x törtek is, de az én tapasztalatom szerint, a fiatal lovak jobban szeretik a puha enyenes gumis zablákat.

2022. febr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 4es! Nem feltétlen előnyös egy gumis zabla fiatal lónak, mert előfordulhat, hogy túl bátorrá válhat vele, és hajlamos lesz arra, hogy a kézbe dőljön, és ezzel mégjobban leterheli az elejét. Persze helyes lovaglással ezt is lehet korrigálni, de előnyösebb ha nem így kezdi az ember.
2022. febr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!