A lovakat miért nem kötőfékben futószárazzák?
Hát ez sok mindentől függ. Eleve van olyan ló aki nem olyan jól képzett + erős, akar meg csodor is, na mondjuk őt energikusabb napján nem biztos hogy megfogod kötőfékben ha nem korkaramban vagy.
Vagy ha alapvetoen lovagolni terveztel csak vmi közbejött/ tele van a ló akkor általában azért nem szoktak leszerelni, hanem csinaljak kantarban.
Ezt az átfűzőgetős módszert nem annyira szeretem mert kihuzza a zablat a ló szájából, de van a szakáll aminek van két kapcsa a zablahoz, közepében meg a futoszarhoz egy karika, az pl tok jól eloszlatja a keletkező nyomást.
Nálam a futószárazás az idomítás része. Általában használok kikötőt is, az első pár körön még nem csatolom be, ilyenkor áthúzom a zabla alatt a szárat, hogy ha meg is ugrik, ne húzzam át a száján a zablát, de amikor a kikötők is be vannak csatolva, akkor csak a belső karikába csatolom és ugyanúgy használom a futószárat, mint lovagláskor a szárat. Nagyon szépen lehet vele korrigálni a lovat.
Kötőfékben tényleg csak akkor futószárazok, ha csak átmozgatás a cél, bár ilyenkor fontos a jól felfekvő kötőfék, mert a laza simán elfordulhat. De kötőfék helyett az igazi egy jó kis bőrkapicán lenne, de azt még nem sikerült beszerezni, mert egy igényesebb darab elég húzós.
Én mondjuk nem futószárazok zablával, mert egy szárral nem lehet “normális” segítségeket adni, csak húzgálom a száját.
Kapicánt használok mindig. Ha kikötőt teszek fel akkor azt a zablába csatolom, de teszek fel kapicánt is és a futószárat ugyanúgy abba csatolom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!