Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan fejlesszem azt , hogy...

Hogyan fejlesszem azt , hogy a lovam előre haladjon ?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 25. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk erre a rengeteg kikötőszáras futószáras munka vált be.. Ott szépen megszokja, hogy nincs töttyögés, meg homokrugdalás pofavágással, hanem haladás van meg lendületes munka. Lovas nélkül jobban, könnyebben megy neki is, meg alkalomadtán, ha kicsit jobban meg kell biztatni, nem gond, ha kirúg a nagy méltatlankodásban. Arra tessék figyelni, hogy a lépés is jármód, ott is tempósan menjen! Nyereg alatt meg engedd neki, hogy szokja... kis adag tempós munka, kis középlépés. Aztán lehet emelgetni az adagot :)
2021. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Átmenetek gyakori lovaglása (futószáron is kérheted, sőt kell is). Sok rudazás, cavaletti, amik nem csak ugrólovaknak hasznosak. Persze ha nem ismeri, csak fokozatosan.

Ismerd meg a lovadat. Miben tehetséges, mitől lelkes, mikor lazul el, mi hogyan hat rá, pihenő után hogyan megy, ezeket pedig tudatosan alkalmazd, de a gyenge pontokat is fejleszd. Ne ragadj a konfortzónán belül, ettől válhat monotonná a munka.

Vidd terepre, kint általában jobban mennek előre, lelkesebbek, élénkebbek.

A heti munka legyen változatos, két ugyanolyan nap ne legyen. Futószárazd is (amibe szintén lehet csavart vinni: más más kikötőszárak, sok átmenet, kör kisebbítés-nagyobbítás, rudak), legyen rudazós nap érdekes feladatokkal, idomítsd (tudd, mit kérsz tőle, legyél pontos, a munka legyen intenzív, szünetekkel) legyen 1-2 terepnap, foglalkozhatsz vele földről is.

A képzett, jó ló sok apró komponensből tevődik össze. Akkor fog igazán jól dolgozni (aminek része hogy ütemesen haladjon), ha kényelmes a felszerelése, jól izmolt, és kihívás, kaland számára a munka.

Persze félteni sem kell, nem kismacska. Nyugodtan vegyél fel hozzá pálcát ha arról van szó. Kis csizma, majd erősebb, ha nem reagál pálca, majd tanul belőle.

Munka elején is rögtön hosszabb szár, de haladjon. Leléptetéskor szintén. Ne tuttyogjon, hiszen még nem végzett.

A csizmát ismerje, ne csak akkor találkozzon vele, amikor előrehajtod,a vádlid simuljon rá puhán. Tanulja meg, mit jelent ha megbököd. Sarkantyút nem ajánlok, ebben nem mindig segítség, inkább plusz nyűg.

Kapjon a ló elég pihenőt is a héten, ahol igazán ló lehet, zabálhat egész nap kint.

Ami még nem utolsó, figyeld a pályád talaját. Kiszáradt homokon, porban nem szívesen dolgoznak. Akkor inkább sétálj ki vele. Nem tudom, locsolják-e nálatok, de ha nem, használd ki az esőt és lovagolj utána, jobban megy majd.

Minden terepviszonyt (akár csak a lovarda területén) használj ki. Lepd meg a lovat, vidd át a pocsolyán, léptesd fel a kis buckára, stb. Érjék váratlan ingerek.

Ennyi jutott eszembe, nálam ezek válnak be nap mint nap. Ha esetleg kérdésed van, itt vagyok és szívesen segítek.

2021. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!