A lótartásban van pénz, vagy egy drága úri huncutság az egész?
Drága úri huncutság.
Csak viszi a pénzt általában.
Van pénz, de csakis megélhetési szinten. Az összes többi szinten (hobbi, versenyzés (amennyiben az illető csak versenyzéssel foglalkozik)) nincs bevétel, hisz a versenyekre való szállítás gyakran több költséggel jár, mint maga a verseny nyereménye, amit nehéz megszerezni, ugyanis minden apró hiba befolyásolhatja a ló aznapi teljesítményét.
Nagyon neves versenyeken léteznek nagy pénz díjjak, de azokra a versenyekre drága a startdíj is, illetve odas már nagyrészt megélhetési lovasok jutnak csak el (vagy gazdag szülők gyerekei).
Attól függ kinek a lovát tartod. Ha csak sajátot, akkor drága hobbi, ha már van egy két bértartód is, akkor a te lovad kijön nullára és a másik két ló is jól lakik. Ha még emellé van más szolgáltatás is, pl lovagoltatás, akkor már lehet rajta valami, deeee nincs személyzet csak te magad.
Ami abszolút zsákutca a tenyésztés.
A versenyeztetés se éri meg, ha nem hoz egy kívánt szintet, akkor hamar vége a karriernek, esetleg lehet belőle drága hobbiló. Később, ha ivaros tenyésztésbe bevonható, de az meg elég lutri. Neveltem saját csikót, hát a töredékét adták érte, mint amibe nekem került.
mért zsákutca a tenyésztés?
akkor így ki fognak halni fajták...
Saját ló tenyésztése anyagilag zsákutca, mivel a csikó 4 éves koráig (kivéve lóversenyekben) nemis vehet részt versenyen, tehát a fogantatástól a pénzdíjas versenyekig vagy eladásig csakis kiadás, főleg az eltartása.
Nem halnak ki a fajták, mert a hivatásos tenyésztők sok csikó tenyésztésével foglalkoznak, de ez a dolog is elég nagy befektetéseket igényel, így a tenyésztőnek általában nagy mennyiségű alaptőkéje van/volt, és nem ez az első megélhetési lehetősége, ez inkább szenvedélynek tudható be.
mennyi egy csikó, mikor veszik meg?
ha jól tudom, akkor egy ló 1 borjút ellik és 1 évig tart, mire kihordja?
elég durva, mondjuk egy kutyához viszonyítva, hogy 2-3 hónap alatt megellik, és van hogy 8-12-t ellik
cserébe nyilván a ló 20-30 évig él
de ez az 1 éves vemhesség, durva... sok természetfilmben mikor megszületik a kisbornyú, pl. afrikában a zebráknál, van hogy a ragadozó azonnal elkapja a bornyút
elég nagy veszteség, nehéz lehet a fajnak a vadonban
7es vagyok
Ezt figyelmesen olvasd el. (a ló illetve csikó értékes rengeteg tényezőtől függ, ez a cikk erről is ír)
A csikót mi nem borjúnak, hanem csikónak, és 3 éves koráig még mindig csikónak nevezzük. Utána képzettségi szinttől és fejlettségi állapottól függően 6 éves kortól már lónak nevezzük. 11 hónapos általában a vemhességi időszak.
9es vagyok, a legfontosabb részeket kiemelném neked:
"A fedeztetési díj legolcsóbb esetben 25-30.000 forint (...) Ez az összeg fedezőméntől, fedeztetési módtól függően a csillagos égig emelkedhet."
"Ne feledkezzünk meg a kancáról sem, annak az éves tartásáról, a számára kötelező oltások, vizsgálatok költségéről. Mire a csikó megszületik, az összköltség globálisan akár több mint 1.000.000 forint lehet. Ekkor a csikó még egy napos sincs. "
"A születést követően nem elhanyagolható költség a csikó regisztrációja (ellenőrzés, vérvétel, sütés vagy chipezés, útlevél), mely kb. 50.000 forint. Magyarul: a ló származása önmagában is értéket képvisel, azonban önmagában nem elegendő."
"A tenyésztő és a kiképző lehet különböző személy, vagy egy és ugyanaz (szükségszerűen a csikó életének korai szakaszában ez utóbbi áll fenn). De mind a két személy ebből él, ez a foglalkozása, hivatása. Azt gondolom, az ő munkájukat ugyanúgy meg kell(ene) fizetni, ahogy megfizetjük egy ügyvéd, kőműves, autószerelő munkáját."
" A ló több mentális tulajdonsága, készsége, együttműködési szándéka csikókorban alapozódik meg és dől el. "
"ahhoz hogy egy ló jó ló legyen, mindenképp jól képzettnek kell lennie (természetesen a célnak megfelelő szinten és módon) a kezdők, gyerekek, fiatal versenyzők, hobbilovasok és a családi lótartók számára is! Nyers vagy elrontott lóval csak és kizárólag tapasztalt szakembereknek szabad foglalkozniuk, vagy ügyes fiatal lovasoknak, de csak és kizárólag tapasztalt szakemberek felügyelete, irányítása mellett! Sajnos a jóhiszeműség és pusztán a lovak szeretete még nem elég."
"a ló minimális árának meghatározásánál a vágóára az irányadó. Pedig ez így volt évszázadokon keresztül. Tényként kell most leírnunk, hogy az MVH tájékoztatása szerint a minőségi vágóló kilónkénti átvételi ára 550 forint. Ha gyors számítást végzünk, egy jó kondícióban levő (nem sovány) átlagos méretű ló kb. 550-600 kiló. Ennek eredményeként a vágóára 300.000 forint felett van. A vágóáron eladott lóért viszont senki nem tartozik szavatossággal és felelősséggel. A régiek számára természetes volt, hogy egy egészséges, munkára képes, jó viselkedésű ló ennél csak többet érhet. "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!