Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell kiszámolni hogy két...

Hogy kell kiszámolni hogy két akadály között hány vágtaugrást tesz meg a ló?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ezt a vágtaugrás dolgot nagyon nem értem hogy hogy kell kiszámolni hogy egy adott méteren hány vágtaugrást tesz meg a ló, ugyhogy hálás lennék hogyha valaki elmagyarázná ezt az egészet.Válaszokat előre is köszi!

2020. márc. 23. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nagyon centire nem lehet kiszámolni, mert attól is függ, hogy éppen mennyire van összeszedve, vagy nyújtva a ló. Az is befolyásolja hogy mekkora eleve annak az adott lónak 1 vágtaugrása.

Amúgy általában 3-4 méter szokott lenni. Szépen lejárja az ember a távolságot (tudja mekkorákat lép, a lényeg, hogy mindig akkorákat lépjen, amikor távolságot lép, az egyszerűség kedvéért legyen most 1 méter)

Pl. Tudjuk hogy a lovunnak, amikor a vonalban lovagoljuk majd, kb 4 méteres vágtaugrásai lesznek.

Lelépem a távolságot (1-1 méter), és 24 lépést számolok, azaz 24 méteres a távolság.

Ez 6 vágtaugrás a lónak. Ugyanakkor figyelembe kell venni az érkezési, és az elugrási távolságot is, akadálytól függően.

Remélem tudtam segíteni

2020. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában 3,5 m egy vágta ugrás, egy be-ki-t 3m re szoktunk rakni. Ha pl raksz dobbantót az akadály elé, azt 3 m szoktuk rakni vágtában. Azért célszerű sokat gimnasztikázni, mert a ló és a lovas is megtanulja a vágtaugrásokat rövidíteni, nyújtani. Én 3mal szoktam osztani a métereket. Pl a fent említett 24m kijöhet 6 vágtára, de 8ra is.
2020. márc. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, egyetértek a másodikkal.
2020. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem azt tanították, hogy ezt nem lehet tökéletesen kiszámolni, csak úgy megtippelni. Nekem 3-4 méter az ideális ami, egy nagyobb lóval olyan 3 vágtaugrásnak jön ki. Ha kisebb lovad van mint mondjuk egy hagyományos díjugró ló, akkor ez a mennyiség változik.
2020. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!