Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves palota pincsi kutyámat...

1 éves palota pincsi kutyámat hogy tudom szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
eddig udvaron volt,mivel nyáron nem fázot,meg kicsi volt a fiam.de most itt van a hideg és bevitük a lakásba de nem szeretném ha bepiszkitana.sokat visszük ki wc-ni.valaki adjon tippet hogy vegyem rá hogy szoljon ha rájön a szükség!!!
2008. nov. 13. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Az nem derült ki, hogy bepisilt-e már a lakásban. Mert szerintem ha kint szokta mega wc-zést, akkor úgyis jelezni fogja, hogy ki akar menni. Sokszor engedjétek ki, nem fog bepiszkolni.
2008. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szia ! Nekem is Pincsim van , most ket eves. En is kertes hazban lakom ,nekem tavaly jött el az a pillanat. Nem tudom miert , de enm nagyon akarta megszokni (fiu kutyusom van) ,a alanyokkal sokkal konnyebb.Valoban nem lehet tudni, hogy mar bepisilt-e, szerintem nem megy automatikusan az,hogy ö eltudja dönteni. "Nekem most kinnt kell pisilnem,szolok a gazdinak"Ha kinnt elvegzi a dolgat mindenfelekeppen dicserd meg! Ha bennt, akkor szidd le ! Az elozo kutyusaimnal mindig volt egy "jel" ha jol megfigyelted,hogy mikor kell neki wc-ni. Ajtonal allt,kicsit nyuszog,vagy idegesen jarkal. Mindegyiknel mas es mas.Ez az enyemnel nincs igy.Probalj ra odafigyelni,ha barmit jol csinal feltetlen dicserd meg !!! Ez nagyon fontos. Van egy Bernim is (a szuleimnel maradt)mar eleg idos szegenyke.O is bennt van a lakasban most,mivel oregebb es fazosabb lett ( meg be is takarjak! :D ) O az ajtohoz megy es ugat (nagy mely oblos hangon) :). En is szerettem volna, ha eltanulja az enyem , de nem jott ossze. :( Azt tudnod kell, hogy ezek a pici kutyak nem annyira okosak, mint a nagyobbak. Legalabbis nekem ez a tapasztalatom. Tobb turelem kell a kaicsikhez!
2008. nov. 14. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
a kutyákat sokkal nehezebb leszoktatni erről, mint egy macskát. De talán, ha sokat kiviszed, megszokja, és az ajtóba áll, mikor mennie kell. 1 éves még elég fiatal, úgy-hogy biztos sikerül majd.
2008. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Arra nehezen fogod rávenni, hogy magától szóljon, sokkal jobb, ha egyszerűen a napi 3 sétára szoktatod rá, vagy egyszerűen kiengeded pár óránként. Ha bent végzi el a dolgát és rajtakapod, szidd meg (utólag semmi értelme), ha kint, dicsérd meg, ennyi.
2008. nov. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Régen mikor kicsi volt bent volt csak nem tudtam rávenni semmivel hogy jelezen ha ki kell menni,mindig bepiszkitot.igy mivel kicsi volt a kisfiam kiraktuk az udvarra.de megsajnáltam hogy fázik szegény.tegnap este nem piszkitott be meg a mai napon se!de lekopogom!!!!futkos fel s alá ha ki kell vinni.remélem sikerülni fog megszoktatni!!!!!!!!!!
2008. nov. 14. 19:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Na, hát ha futkos fel-alá, akkor nem értem, mi a probléma. Ezzel jelzi azt, hogy nem akar bepiszkítani, úgyhogy engedjétek ki.

Jelez, és szobatiszta, csak figyeljetek oda rá; ne várjátok el, hogy ugatva kéredzkedjen ki, mert ahhoz hozzáértő kiképző kellene, vagy sok-sok kutyanevelési tapasztalat!

2008. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!