Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Semmit nem csináló kutyával...

Semmit nem csináló kutyával mennyit kéne sétálni?

Figyelt kérdés

Menhelyről lett hozva, 4 éves lány kutya. Semmi nem érdekli. Semmivel nem játszik(vagy 25 féle módon, játékkal próbáltunk vele, valamint más kutyákkal, állatokkal sem). Csak akkor figyel fel, ha kaja van nálunk. Imád enni. De még a snack labdával sem játszik. Lusta hozzá. Ha egész nap nem foglalkozunk vele, akkor egyhelyben fekszik, max átfordul a másik oldalára. Eddig kint volt(fél éve jött), most panelba költözünk nemsokára. A kertben napi 1x kivittük megjáratni, hogy legalább mozogjon egy keveset. De most az eü séták, meg a nagyobb séták hogy legyen? Hányszor és mennyi időre kéne kivinni?

Ja, igen, voltunk vele orvosnál, 80 féle vizsgálaton, elvileg kutyabaja, csak lusta és érdektelen. Mindenre. Orvosi diagnózis, a doki nem tud vele mit csinálni. A mennydörgéstől fél, meg az esőtől, de ennyi. És nem is ugat. Ja, de, ránk, ha kaja van nálunk ..


2019. júl. 5. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Az én kutyám is ilyen, mi is menhelyről hoztuk. Ő még csak 8 hónapos volt, de ha dobtunk neki egy labdát, csak bámult, hogy mit akarunk tőle. Sose játszott velünk. Csak feküdt a teraszon, néha ugatott. A lakásba is ritkán jött be, pedig beengedtük. Sétálni se nagyon sétált, ha kivittük, általában csak szaglászgatott egy helyben. Most már 12 éves, és most is ilyen, de különben nagyon szeretetéhes és kedves. Most már nem mindig van kedve sétálni. Enni ős is imád, vigyázni kellett mindig, el ne hízzon.

Vannak ilyen kutyák, így kell őket elfogadni. ha pedig panelba költöztök vele, még jó is, hogy ilyen, mert legalább jól fogja viselni a lakást, úgyis csak heverészik egész nap.

2019. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és a mennydörgéstől az enyém is fél, meg mindenféle durranástól is. Ezért vihar idején vagy petárdázáskor be szoktuk vinni a lakásba.

De különben lakásban tökéletes kutya lesz a tiéd is, nyugodtan költözhettek vele. Én mindig azt gondoltam, hogy a mi kutyán ideális lakáskutya.

Napi háromszor, reggel, dél körül és este mindenképpen ki kell majd vinni a lakásból sétálni, hogy elvégezze a dolgát, persze, azon felül annyiszor viszitek ki, ahányszor akarjátok. Egy-egy séta legyen minimum 20 perc lehetőség szerint, de persze minél hosszabb, annál jobb.

2019. júl. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mióta van nálatok?
2019. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A család napirendjét elnézve naponta nagyjából 5-6x tudjuk kivinni. Eddig az a napi 1 séta 30perc szokott lenni. Igazából kicsit kövér, már a menhelyen is az volt, megette a kenneltársa kajáját.

Beszéltem egy ismerősömmel, aki szerint minden séta legalább 1 órás legyen. Tuti nem fog ez a kutya napi 5-6 órát lesétálni.

2019. júl. 5. 14:39
 5/11 A kérdező kommentje:
fél éve, írtam
2019. júl. 5. 14:40
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Elsiklottam fölötte, bocs.

Most meleg van, biztos, hogy nem most fog felpörögni. Az is lehet, hogy csak nem jöttetek még rá, hogy mi érdekelhetné, amivel egy kicsit kimozdíthatnátok.

Mentett kutyám van nekem is, és nem labdázik, viszont van két dolog, amire felcsillan a szeme (kaján kívül), az egyik a botok odakint, ezt nem minden kutyának lehet, mert van, amelyik felaprítja és közben le is nyeli, én ettől nem félek, mert az enyém csak aprítja, de nem nyeli le a darabokat, szóval a botokat használom játéknak, dobálni, a másik pedig a saját elnyűtt ruháim, amiket csak kidobnék, azokból csináltam neki játékot, a bolti játékok nem érdekesek, a gazdi elnyűtt ruháiból készült játék az viszont érdekes, jó, "gazdiszagú". Vannak bolti játékai is, de egy sem érdekli ennyire, mint a rongyaimmal megtömött elnyúlt, számomra már hordhatatlan zoknim például. :-D

2019. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Menhelyi volt? Gondolom ivartalanított a kutyus. Ritkán, de ez a viselkedés lehet az ivartalanítás mellékhatása is. Mondom ezt úgy, hogy ivartalanítás párti vagyok.
2019. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Igen, az én kutyám is ivartalanított szuka (az első voltam).

Nem baj, ha nem akar sokat sétálni, adjatok neki diétás (Light-os) tápot, hogy ne hízzon el, mert az enyém a levegőtől is hízik. Én mondjuk főzök neki sovány csirkemellből levest, de abból is csak keveset szabad neki adni. Szénhidrátot, kenyeret, tésztát el kell felejteni. Mozgatással az enyémet se lehet fogyasztani, az etetésre kell odafigyelni.

2019. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A napi 5-6 óra séta még egy hiperaktív kutyának is sok lenne, ha lakásba költöztök egy ilyen kutyával első körben leginkább arra kell figyelni, hogy az egészségügyi dolgait el tudja intézni, ha meg tudjátok oldani 6-8 óránál tovább semmiképp se kelljen visszatartania, illetve az egészséges mozgásszükséglete azért legyen meg, ami egy ilyen kutyánál akár azt is jelentheti, hogy naponta csak egyszer van hosszabb séta, de majd úgyis látni fogjátok, hogy mire van igénye.

Menhelyről 4 éves kutya, szóval amúgy könnyen előfordulhat, hogy ennyire lassan oldódik fel, nem meséltél az előéletéről (már pici korától menhelyen volt vagy volt előtte családja, esetleg rossz tapasztalata emberrel), de ha érzékenyebb kutya simán lehet, hogy fél évnél több kell neki, amíg túlteszi magát a menhelyi éveken és később még nyitottabb lesz majd kicsit, én még nem adnám fel teljesen. Illetve ha a kaja érdekli én első körben megpróbálnék annak a segítségével szorosabb kapcsolatot építeni vele, kajával kicsit felpörgetni, trükköket tanítani neki, ilyesmi, persze csak ha van erre igényetek, amúgy egy nyugodt, békés kutyus is nagyon boldoggá tudja tenni a családját, akkor is ha ő csak csöndben ott van veletek :)

2019. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Örülök, hogy elvittétek vele dokihoz a kutyát és hogy szervi baja nincs.


Mielőtt folytatnám, szögezzük le, nem bántásból, az én kutyám is ilyen... volt.


Viszont szerintem innentől kezdve nagyon rosszul látjátok és kezelitek azt a kutyát. NEM LUSTA. A korából és a leírásodból arra lehet következtetni, hogy a szocializációjának ez a része teljes mértékben kiesett: soha nem is alakultak ki az agyában a megfelelő kapcsolatok. Szóval nem tudja, NEM ÉRTI, nem kreatív, nem magabiztos, nem próbálkozik, ha mégis, akkor baromi könnyen demotiválható.


Ha elkönyvelitek "lusta, érdektelen" kutyának, akkor semmi kapcsolatotok nem lesz vele, nektek is szar (érezni a kérdésedből a csalódottságot), meg neki is, mert nem él teljes életet.


Mit tudtok vele csinálni?


1. Kajamotivált, tehát tudjátok tanítani.

A trükk tanítás, ha jól csináljátok, egy szórakoztató, nagyon-nagyon pozitív közös élmény mindkettőtöknek. Valószínű az előélete miatt lesznek majd limitjei meg olyan dolgok, amiket nehezebben tanul meg (az enyémnek 8 hónap kellett, hogy rájöjjön, hogy tudja tudatosan használni a mellső lábait, de emberre nem hajlandó rárakni, mert az szerinte tahóság), de egy csomó dolgot meg tud így is tanulni. Érdekesebb pontok:

- Megvezetés, elkapás tuti, hogy menne. (Érdemes rápróbálni a formálásra is, de el lehet lenni nélküle.)

- 101 things to do with a box - keress rá leírásra is, videókra is, ez egy kifejezetten egy kreativitásfejlesztő játék a tiedhez hasonló kutyáknak. (El lehet ezzel játszani az egész vacsoráját)

- Az apportírozást fordítva szokták tanítani. Ha meg tudod tanítani, hogy kérésre a szájába vegyen dolgokat, akkor lehet, az apport is menni fog. (Jobban belegondolva, a kötélhúzást is "vezényszóhoz" lehet kapcsolni.) Aztán majd látod, hogy mennyire marad feladat vagy csap át játékba.

- Érdemes olyan társaságba járni, ahol az ilyen tanítás, gyakorlás alap. A kutyák nagyon nagy hatással vannak egymásra, nem egy kutyát láttam már, aki kedvet kapott tőlünk a feladatozáshoz, mert olyan jó bulinak tűnt.


2. Ja igen, kutyák.

A hülye, antropomorfizáló, cukiskodó emberek agyában valamiért az él, hogy a kutya akkor boldog, érzi jól magát a többi kutyával, ha játszanak. Egy frászt. Náluk is a közös élmények számítanak: közös séta, szaglászás, ücsörgés... a játék nem létszükséglet.

A kutyáknak sokkal finomabb a kommunikációjuk, mint az embereknek és nagyon sokan nem tudják megfelelően olvasni. Hogy én hányszor kaptam meg a kérdést, hogy "nem szeretik egymást? :(" mert nem ugranak az emberi elvárásoknak megfelelően egymás nyakába a legjobb barátnőjével.


3. A túlsúlyával kezdjetek valamit, mert előbb-utóbb szétcseszi az ízületeit.


Ja igen, séta:

Megkülönböztetünk rövid, e.ü. sétákat és rendes sétákat: hosszú, bandázós, feladatozós, pórázról elengedős. Egy felnőtt, szobatiszta kutyának, minimum 4x kell sétálnia naponta, ebből 1-nek kell normális, hosszú sétának lennie, a többi lehet röpke e.ü. séta is. Majd látjátok, hogy nektek mi a jó, energikusabb kutyákkal nem árt reggel is többet menni.

2019. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!