Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám 2 nap alatt 3X esett...

Kutyám 2 nap alatt 3X esett össze és az orvosok nem segítenek! Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Az egyébként aktív kutyám 2 nap alatt 3X esett össze séta közben. Tünetek: először elkezd sántítani valamelyik első lábára aztán elkezdenek remegni a lábai, furán begörbíti a hátát, végül összeesik, de pár perc pihi után felkel mintha semmi baja sem lenne. 7 éves szuka németjuhászról van szó. Az orvosok, vitaminokat adnak neki, azt mondják talán a keringése, de konkrétat nem tudnak és pedig már félek vele lemenni... Segítsetek!:((
2008. nov. 13. 08:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Keress másik állatorvost! Nem is értem, hogy lehet, hogy ennyire nem foglalkoznak szegény kutyussal. Esetleg Újpesten tudok állatorvost ajánlani.
2008. nov. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Veszprémi vagyok és itt 3 állatorvos van! Mindháromnál voltunk tegnap, de csak találgatnak! :(
2008. nov. 13. 08:19
 3/19 anonim válasza:
100%

Szia!


Nekünk csíkos boxerünk volt. A tünetek hasonlóak, de nálunk a kutya az eszméletét is elvesztette. Az egyik doki azt mondta semmi gond. De csak egyre rosszabb lett, elvittük a másikhoz, ő vizsgálat nélkül megállapított tüdőgyulladása van, bár szeretné látni az oltási könyvét is. Szurikra hordtuk hozzá, ami következtében jobban lett. Majd két hét elteltével ismét rosszabbodot az állapota. A doki ajánlására elvittük szívultrahangra, mert lehet gyenge a szíve és az nem bírta már a kezelést. De nem volt semmi, minden rendben volt. Sajnos a kutyánk meghalt. Az oka a kenel kor, sajnos kiskorában nem lett beadva minden oltás. Az ilyen nagy termetű és fajta tiszta kutyáknál előfordul. És mivel több oltás is kimaradt az életéből így nem tudta a doki mi ellen oltsa, mi lett nála aktív.

Ajánlani tudom csak hogy mihamarabb vidd esetleg más városba állatorvoshoz. Mi is ezt tettük, bejártuk a környéket.

2008. nov. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Az én kutyám minden oltást megkapott, sőt még az olyanokat is mint pl a lyme kór elleni védőoltás... :(


Keresek másik állatorvost, de nem olyan egyszerű megoldani, mert kocsiba nem hajlandó beszállni a kutya, ki meg nem nagyon jönnek az orvosok...

2008. nov. 13. 08:42
 5/19 anonim válasza:
100%
Esetleg valamilyen idegrendszeri problémája lehet a kutyusnak.Itt a neten keress állatorvost,aki válaszol a kérdéseidre!
2008. nov. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha meg akarod menteni a kutyust, akkor ne kérdezd meg tőle, hogy be akar-e szállni az autóba. Ha nagyon sokkolja az út, adj vagy adass be neki egy enyhe nyugtatót.

Amikor a gyermeked viszed oltásra, ő sem "önszántából" megy veled. Hanem azért, mert szükséges. És a szükség törvényt bont. Lehet, hogy kellemetlen a kutyusnak autóban utazni, de könnyen lehet, hogy elviselhetetlen a fájdalma, amit az okoz, hogy nem kap megfelelő kezelést.


Szerencsédre Székesfehérvár alig több, mint fél óra autóútra van. Ott van az állatklinika, vidd be, ha szükséges, "fektesd be". Ott biztos, hogy szakszerű segítséget kap, és MINDEN vizsgálatot (vérvétel, röntgen, ultrahang...) el tudnak végezni.

2008. nov. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy enyhe epillepsziás rohamai vannak?

A mi boxerünk egy időben rendszeresen összeesett, sokszor csak egy pillanatra, de volt olyan is, hogy rendesen összecsuklott, remegett, meg pisilt...

Az epilepsziás roham más-más erősségű lehet, és vagy túl nagy meleg, vagy (a mi kutyánk esetében) kullancs is kiválthatja.

2008. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amint megláttam a kérdést, a saját kutyám jutott eszembe.

2,5 éves shi-tzu és egyik napról a másikra összeesett, nem bírt menni, szétcsúsztak a lábai a végén már enni sem evett. Injekciózták, röngenezték, gyógyszerezték , minden orvos azt mondta, hogy biztos csípő vagy izületi problémái vannak,de 2 hét után sem javult az állapota. Végül vért vettek tőle és csináltak egy Lyme-kór tesztet aminek értéke 3 szorosa volt a normálisnak. Hihetetlennek tűnt, mivel 6000 Ft-os nyakörv van rajta és csepegtettük is, minden nap fésülve volt. Erre mondta a doki, hogy elég ha csak a kullancs"gyerek" megcsípi, már attól is Lyme-kóros lehet. Igaz a teszt nem olcsó és a védőoltás sem, de ha nem kapják el időben, könnyen belehalhat a kutya.

Bocs, hogy ilyen sokat írtam, de szerintem egy kérdezést megér :)

2008. nov. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló vagyok és most olvasom, hogy beadták neki a Lyme-kór elleni oltást... Nem tudom az mennnyire véd, de egy kérdést megér, mert a tünetek nagyon hasonlóak
2008. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most beszéltem egy 4. orvossal fél 12-re visszük hozzá a kutyát. Eszik, iszik a rohamokon kívül csak annyit vettünk észre, hogy nem olyan aktív...
2008. nov. 13. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!