Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog orra száraz,...

Francia bulldog orra száraz, mit jelent?

Figyelt kérdés

A Francia bulldogom orra legfelső része,egy csíkban kivan száradva, olyan minths ki lenne repedezve. Ez mitől lehet, illetbe van erre valami megoldás, esetleg kenőcs? Láttam a neten a talpára és az orrára való kenőcsöt az segít? ( az orra többi része nedves)

Illetve az egyik heréje lentebb vam mint a másik és olvastam a neten hogy ez egy betegségnek akár ráknak is lehet a jele. Ez igaz? Egyébként nyáron fogom majd kiheréltetni.



2019. máj. 26. 18:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még egy dolog. Ma elvittem sétálni és nagyon szuszogott, röfögött mire megtettük az az utat amit általában szoktunk. Haza fele már nem is akart sétálni csak folyton lefeküdt. Látszott rajta hogy nem érezté jól magát így gyorsan a,kezembe haza hoztam. Itthon kapott vizet ( az útra is vittem neki) a szuszogás hála az Istennek lecsillapult egy idő után, aztán el is aludt. De megy a hasa és világosbarna a széklete, maga a széklet nem annyira híg de hígabb mint szokott lenni. Már út közbe is ilyet ürített. Ez mitől lehet? Étrendjén nem változtattam a kedve már ugyan olyan mivel aludt egy nagyot! Bocsi az összeszedetlenségem miatt. Ja és egy lassan 11 hónapos kan francia bulldogról van szó :)
2019. máj. 26. 19:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel az orrukat nem érik el teljesen, így a bio hidegen sajtolt kókuszolaj megteszi a hatását, ha naponta kened.


Az idő melegszik, ő pedig egy francia. Nem bírják a meleg, viszont ha ennyire extrém módon kimerült, akkor ebből endoszkópos viszgálat, és lágyszájpad, illetve orrtágító műtét szokott lenni. Ezt jobb minél előbb megejteni, nagyon sokat javít az életminőségükön.


Herék: ivartalatínás

Hasmenés: orvos

2019. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző hozzászólóra hallgass, jót írt.

Annyit hozzátennék, hogy meleg időben (mint amilyen már tegnap is volt), csak kora reggel, késő este vidd sétálni, kánikulában pláne, csak hajnalban és sötétedés után.

Ezek a kutyák nem kapnak normálisan levegőt, nem tudják megfelelően hűteni magukat, könnyen hőgutát kapnak és elpusztulhatnak!

2019. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A hasa szerencsére már nem megy, ugyan olyan a széklete mint volt! Azt a kenőcsöt amit az 1. Írt azt hol tudom beszerezni? Gyógyszertár? Iletve a talpára is kenhetem? A tanácsot pedig köszönöm!
2019. máj. 27. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!